Коронавірус SARS-CoV-2 може залишатися в організмі понад 7 місяців – у мозку та серці

Коронавірус SARS-CoV-2 може залишатися в організмі понад 7 місяців – у мозку та серці
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Вчені Національного інституту здоров’я США заявили, що коронавірус може кілька місяців залишатися в організмі людини – вірус знайшли за межами дихальної системи, у мозку та серці.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на журнал Nature.

Вчені провели дослідження, під час якого було зроблено 44 розтини тіл померлих пацієнтів з COVID-19, та виявили широке поширення вірусу. Серед цих пацієнтів були ті, хто хворів тяжко, і ті, хто переніс хворобу безсимптомно. Виявилося, що реплікація вірусу була присутня у багатьох позалегеневих тканинах на ранніх стадіях інфікування.

Фахівці виявили присутність коронавірусу в мозку та серці. Однак, незважаючи на широке поширення коронавірусу в організмі, запалення або безпосередні дегенеративні зміни в клітинах за межами легень були виражені слабо.

“Наші дані показують, що SARS-CoV-2 викликає системну інфекцію і може залишатися в організмі протягом декількох місяців”, – констатували вчені, зазначивши, що вірус може бути в організмі близько 230 днів.

Як вважають вчені, через настільки значне поширення вірусу в організмі, пацієнти можуть страждати на постковідний синдром, під час якого відчуваються наслідки хвороби для серцево-судинної, дихальної та нервової систем.

Як повідомлялося раніше, перший пацієнт із «Омікроном» в Україні вже отримав негативний ПЛР-тест.

Україна планує купити таблетки від COVID-19 «Молнупіравір». Їх даватимуть пацієнтам із груп ризику в перші дні захворювання.

Україна підписала договір із компанією Pfizer про закупівлю ліків від коронавірусу під назвою «Паксловід». Контракт оформили на 300 тисяч курсів пігулок.

Джерело: Народна Правда