Десятки людей загинули, сотні тисяч постраждали: у Бразилії оголосили НС через потоп

Десятки людей загинули, сотні тисяч постраждали: у Бразилії оголосили НС через потоп
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

Потужні зливи затопили північний схід Бразилії, штат Баїя – загинули щонайменше 20 людей. Стихія зачепила близько 500 тисяч людей, десятки тисяч місцевих жителів евакуювали. У 100 зі 116 міст штату оголосили надзвичайний стан.

Про це повідомляє The Watchers.

Loading...

Потужні зливи обрушилися на штат у листопаді, але останніми днями ситуація тільки погіршилася. При цьому місцеві синоптики попереджають, що дощі продовжаться до січня. Через стихію зруйновано мости, заблоковано дороги, постраждали десятки будинків.

Новорічна ніч з 31 грудня на 1 січня буде в Україні досить холодною . Подекуди температура повітря опуститься до 17-25 градусів морозу.

Завідувач відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту, кандидат географічних наук Віра Балабух каже , що погода в Україні взимку буде теплішою за попередні роки. Опади випадатимуть переважно у вигляді дощу.

Директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда раніше зазначав, що клімат в Україні в наступні 100 років стане спекотнішим. У середніх широтах, не кажучи вже про південні регіони, зими не буде зовсім.

Завідувач відділу кліматичних досліджень та довгострокові прогнози погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова розповіла, що погода в Україні на Новий рік 2022 року буде безсніжною, але морозною. За прогнозом погоди, температура повітря опуститься до позначки -15 градусів.

Завідувач відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України Віра Балабух каже, що приблизно 60% зимового періоду буде аномально тепло, проте 40% часу – буде холодно і часом навіть дуже холодно.

Джерело: Народна Правда