У Росії заявили про готовність застосовувати збройні сили для захисту “своїх громадян”

У Росії заявили про готовність застосовувати збройні сили для захисту “своїх громадян”
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Росія може застосувати збройні сили за кордоном для захисту своїх громадян.

Таку заяву в інтерв’ю “Інтерфаксу” зробив віце-спікер Ради Федерації РФ Костянтин Косачов.

Loading...

При цьому він стверджує, що Росія нібито не має наміру ініціювати військову операцію проти України, але ситуація навколо Донбасу нагнітається, а Україну підштовхують до того, щоб спробувати вирішити проблеми Південного Сходу військовим шляхом:

“Після того, як сталася трагедія Цхінвала, у листопаді 2009 року в Росії були внесені серйозні поправки до чинного федерального закону “Про оборону”. Десята стаття цього закону дає можливість оперативно використовувати Збройні сили РФ за кордоном”.

За його словами, однією з підстав, за якими ЗС РФ можуть оперативно використовуватися за кордоном, є “захист громадян Росії за межами її території у разі збройного нападу на них”.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров звинуватив США у спробі спровокувати маленьку війну в Україні. За його словами, Вашингтон накачує Україну зброєю, підживлюючи мілітарні настрої.

Як повідомлялося раніше, у разі зазіхання Росії на суверенітет України США можуть ввести проти неї санкції, яких ще ніхто не бачив.

Російсько-окупаційні війська на Донбасі цілодобово нарощують заходи бойової підготовки. Здійснюються стрілянини, зокрема, з використанням «Градів», гаубиць та танків.

Росія продовжує посилювати угруповання своїх військ поблизу кордонів України. Розвідка помітила додаткові сили у вигляді танків та системи протиповітряної оборони.

Російський президент Володимир Путін висловився про майбутнє України. У ході прес-конференції він заявив, що мінські угоди мають на увазі автономію Донбасу.

До цього російський президент Володимир Путін заявив, що ситуація на кордоні з Україною розвиватиметься залежно від дій США. Путін наголошував, що в США поки що позитивна реакція на його пропозиції щодо України. Нагадаємо, якщо коротко, то суть пропозицій РФ полягає в тому, що Росія та США не використовують територію інших країн для підготовки чи здійснення нападу одна на одну. НАТО зобов’язується виключити подальше розширення та приєднання до альянсу України.

У ході цієї ж прес-конференції Путін вперше визнав роль Росії у війні на Донбасі. Він нібито «мусив щось робити» у 2014 році.

Джерело: Народна Правда