Путін хоче ухвалити скандальний закон про російське громадянство – паспорти видадуть вихідцям із СРСР

Путін хоче ухвалити скандальний закон про російське громадянство – паспорти видадуть вихідцям із СРСР
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

Президент Росії Володимир Путін запропонував Державній Думі ухвалити новий закон про громадянство РФ, документ спрощує його отримання громадянамм колишнього СРСР.

Loading...

Скоротити кількість вимог для набуття громадянства можуть для 20 категорій осіб – йдеться про тих, хто народився в СРСР або має родичів у Росії.

Хто може отримати паспорт:

  • особи, що народилися в Російській Федерації (території РСФСР) до 6 лютого 1992 р.;
  • особи, у яких хоча б один із батьків на день народження був громадянином колишнього СРСР та постійно проживав на території Російської Федерації (території РСФСР);
  • військовослужбовці, які прийняли присягу на вірність СРСР або Російської Федерації і проходили станом на 6 лютого 1992 р. службу у військових частинах, які перебували під юрисдикцією Російської Федерації і що розташовувалися на територіях інших держав.

Спростять отримання російського паспорта і для осіб, які мають у Росії близьких родичів – громадян Російської Федерації, у тому числі родичів “по прямій висхідній лінії”, які постійно проживали на території, що відноситься до Російської імперії або СРСР в межах нинішнього кордону РФ (включаючи окупований Крим).

Крім того, президент зможе на свій розсуд (а не лише з гуманітарною метою) визначати категорії осіб, які отримали право на спрощене набуття російського громадянства. Мова йде про громадян Білорусі, України, Молдови та Казахстану.

Запропонований Росією проект договору зі США та НАТО містить багато елементів, які будуть неприйнятними для Заходу та в РФ це розуміють.

Російський президент Володимир Путін висловився про майбутнє України. У ході прес-конференції він заявив, що мінські угоди мають на увазі автономію Донбасу.

До цього російський президент Володимир Путін заявив, що ситуація на кордоні з Україною розвиватиметься залежно від дій США. Путін наголошував, що в США поки що позитивна реакція на його пропозиції щодо України. Нагадаємо, якщо коротко, то суть пропозицій РФ полягає в тому, що Росія та США не використовують територію інших країн для підготовки чи здійснення нападу одна на одну. НАТО зобов’язується виключити подальше розширення та приєднання до альянсу України.

У ході цієї ж прес-конференції Путін вперше визнав роль Росії у війні на Донбасі. Він нібито «мусив щось робити» у 2014 році.

Джерело: Народна Правда