Путін і Байден сьогодні проведуть переговори – на порядку денному Україна

Путін і Байден сьогодні проведуть переговори – на порядку денному Україна
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

Сьогодні, 30 грудня, відбудуться телефонні переговори президентів США та Російської Федерації Джо Байдена та Володимира Путіна. Однією з тем обговорення стануть майбутні дипломатичні контакти щодо “гарантій безпеки” між країнами.

Вже відомо, що розмова відбудеться о 22:30 за київським часом.

Loading...

У Білому домі повідомили, що розмову запропонував провести Володимир Путін. Джо Байден погодився, оскільки “він вважає, що коли йдеться про Росію, прямий діалог між лідером та лідером незамінний”.

ЗМІ повідомляють, що глави держав обговорять кілька питань, серед яких майбутні дипломатичні зустрічі США та РФ щодо “гарантій безпеки” на тлі нарощування військ Росії поряд з українським кордоном.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков російським журналістам уже повідомив, що головна тема розмови: переговори про “гарантії безпеки”, які відбудуться після новорічних свят між Москвою та Вашингтоном.

У Путіна заявляють, що Росія нібито ніколи “не була джерелом напруги і не була першоджерелом напруги”:

“Ми налаштовані на розмову, ми хочемо цієї розмови. Ми вважаємо, що тільки в ході переговорів можливе вирішення тих нагальних проблем, які вдосталь є між нами”.

Раніше російський президент Володимир Путін заявив, що ситуація на кордоні з Україною розвиватиметься залежно від дій США. Путін наголошував, що в США поки що позитивна реакція на його пропозиції щодо України. Нагадаємо, якщо коротко, то суть пропозицій РФ полягає в тому, що Росія та США не використовують територію інших країн для підготовки чи здійснення нападу одна на одну. НАТО зобов’язується виключити подальше розширення та приєднання до альянсу України.

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов заявив, що президент РФ Володимир Путін прагне розвалити Україну на частини. Це першочергове завдання Путіна.

Джерело: Народна Правда