У Зеленського чекають на розмову з Байденом після переговорів із Путіним

У Зеленського чекають на розмову з Байденом після переговорів із Путіним
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

В офісі українського президента Володимира Зеленського чекають на дзвінок від Джо Байдена після його розмови з російським колегою Володимиром Путіним.

Loading...

Про це повідомив речник Зеленського Сергій Никифоров.

«Вчора була розмова президента Зеленського і державного секретаря США (Ентоні Блінкена), в якій йшлося, зокрема, і про майбутню сьогоднішню розмову Байдена і Путіна, а далі логічним кроком буде телефонна розмова Байдена і Зеленського», – зазначив Нікіфоров.

«Минулого разу перед розмовою Байдена та Путіна держсекретар Блінкен зателефонував українському президентові запевнити, що про Україну без України ні слова, ні рішення не буде. Після розмови (з Путіним) президент Байден зателефонував президенту Зеленському, розповів про його зміст та запевнив у підтримці США територіальну цілісність та суверенітет України. Наразі відбувається так само», – сказав Никифоров.

Як повідомлялося раніше, 30 грудня відбудуться телефонні переговори президентів США та Російської Федерації Джо Байдена та Володимира Путіна. Однією з тем обговорення стануть майбутні дипломатичні контакти щодо «гарантій безпеки» між країнами.

Раніше російський президент Володимир Путін заявив, що ситуація на кордоні з Україною розвиватиметься залежно від дій США. Путін наголошував, що в США поки що позитивна реакція на його пропозиції щодо України. Нагадаємо, якщо коротко, то суть пропозицій РФ полягає в тому, що Росія та США не використовують територію інших країн для підготовки чи здійснення нападу одна на одну. НАТО зобов’язується виключити подальше розширення та приєднання до альянсу України.

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов заявив, що президент РФ Володимир Путін прагне розвалити Україну на частини. Це першочергове завдання Путіна.

Джерело: Народна Правда