Розмір виплат не зменшується: за яких умов українці можуть достроково піти на пенсію

Розмір виплат не зменшується: за яких умов українці можуть достроково піти на пенсію
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Достроковий вихід на пенсію в Україні є можливим у разі скорочення штатів на підприємстві для осіб передпенсійного віку.

Про це йдеться у повідомленні офіційного сайту Бахмутської міськради Донецької області.

Loading...

Право на дострокову пенсію поширюється на тих, хто був звільнений:

• зі скорочення штатів,

• у зв’язку з ліквідацією, реорганізацією, перепрофілюванням підприємства (у документах має бути зафіксовано, що звільняють працівника з ініціативи роботодавця).

Які ще, крім цього, умови:

• до пенсійного віку звільненому має залишатися не більше ніж півтора роки,

• має бути вироблений повний стаж (30 років для жінок та 35 років для чоловіків),

• звільнений працівник повинен протягом семи днів зареєструватися у службі зайнятості. Якщо для людини не зможе підібрати потрібну роботу, то закон гарантує право на достроковий вихід на пенсію.

Звертаючись до Пенсійного фонду для призначення виплат, до заяви слід додати ще й клопотання про достроковий вихід на пенсію. Розмір пенсії визначається залежно від придбаного страхового стажу та заробітної плати, з якої сплачено страхові внески до Пенсійного фонду. У зв’язку з достроковим виходом на пенсію її розмір не зменшується.

Міністр соціальної політики Марина Лазебна заявляла , що уряд має виплачувати пенсії не менше ніж 40% від зарплати після запровадження накопичувального рівня пенсійної системи.

2021 року українцям десять разів підвищували пенсії, йдеться не лише про зростання мінімалки, а й про індексацію виплат.

В Україні пенсії можуть позбавити певну низку громадян. Зокрема, йдеться про переплати, коли пенсіонер невчасно повідомив Пенсійний фонд України про факт працевлаштування.

Джерело: Народна Правда
Теги: