В Україні затвердили терміни призову до армії у 2022 році: хто отримає відстрочку

В Україні затвердили терміни призову до армії у 2022 році: хто отримає відстрочку
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

В Україні визначили терміни призову  у 2022 році.

Згідно з указом, підписаним президентом Володимиром Зеленським, у 2022 році проведення чергових призовів громадян України на строкову службу відбудеться з квітня до червня та з жовтня до грудня.

Loading...

У ці періоди відбудеться й звільнення у запас військовослужбовців, які відслужили встановлені терміни. Призовні комісії розпочнуть роботу з 1 квітня та 1 жовтня 2022 року, а підготовчі заходи заплановано розпочати на місяць раніше зазначених дат.

У документі наголошується, що строковиків не залучають до виконання бойових завдань у зоні проведення Операції об’єднаних сил: «Військові, які проходять строкову службу у Збройних Силах України, залучають насамперед до комплектування арсеналів, баз, складів, центрів зберігання боєзапасу та на посади, пов’язані із забезпеченням життєдіяльності військових частин у пунктах постійної дислокації (крім тих, що дислокуються у Донецькій та Луганській областях)».

Відповідно до законодавства, не підлягатимуть призову громадяни призовного віку, які здобувають освіту — їм надається відстрочка на весь період навчання. Йдеться про студентів денної форми навчання закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня та професійної (професійно-технічної) освіти, професійної вищої освіти, серед іншого — при отриманні початкового рівня (короткого циклу) та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за програмами ступінчастої системи освіти.

Таку ж відстрочку мають отримати ті, хто навчається у закладах професійної вищої та/або вищої освіти, зокрема, при здобутті наступного ступеня, в закладах середньої чи вищої духовної освіти, в інтернатурі, аспірантурі чи докторантурі дистанційно або без відриву від виробництва.

Відстрочення від призову на строкову військову службу також надається громадянам України, які проходять військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу у вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділіах вищої освіти, за сімейними обставинами, для продовження професійної діяльності та за станом здоров’я.

В Україні планується запровадити перехідну норму для жінок, яких поставлять на військовий облік. На першому етапі примусових військових зборів не буде.

Для того, щоб звернутися у військкомат і стати на військовий облік, у жінок є цілий рік. Адже процес виконання закону та постановки на військовий облік продовжуватиметься протягом 2022 року.

Джерело: Народна Правда
Теги: