Якою буде погода у січні: прогноз від Укргідрометцентру

Якою буде погода у січні: прогноз від Укргідрометцентру
Автор Желізняк Олександр в Новини/Погода

У січні 2022 року середня місячна температура по Україні очікується 1-5 морозів, у Криму 0-1 градусів тепла. Це близько до кліматичної норми.

Про це повідомляє Український гідрометеорологічний центр.

За прогнозом синоптиків, місячна кількість опадів очікується 28-62 мм, на Закарпатті та у горах Криму до 79 мм, що в межах норми.

Дані багаторічних спостережень свідчать, що у січні середня місячна температура повітря становить 0-6 градусів морозу, у Криму від 1 до 4 градусів тепла.

Абсолютний мінімум температури повітря у січні – 23-39,9 градусів морозу, місцями у Чернігівській та Луганській областях 40-41,9 градусів морозу, на узбережжі Криму місцями 13-22 градусів морозу.

Абсолютний максимум температури повітря – 8-18 градусів тепла, у Криму до 21 градусів.

Середня місячна кількість опадів становить 26-55 мм, на Закарпатті, високогір’ї Карпат та Криму до 125 мм.

Завідувач відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту, кандидат географічних наук Віра Балабух каже , що погода в Україні взимку буде теплішою за попередні роки. Опади випадатимуть переважно у вигляді дощу.

Директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда раніше зазначав, що клімат в Україні в наступні 100 років стане спекотнішим. У середніх широтах, не кажучи вже про південні регіони, зими не буде зовсім.

Завідувач відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України Віра Балабух каже, що приблизно 60% зимового періоду буде аномально тепло, проте 40% часу – буде холодно і часом навіть дуже холодно.

Джерело: Народна Правда