Метро по 20 гривень: що буде з цінами на проїзд у Києві

Метро по 20 гривень: що буде з цінами на проїзд у Києві
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

З настанням нового року вартість квитків у метро та іншому громадському транспорті Києва залишиться незмінною. Проте вже навесні ціни на проїзд можуть суттєво зрости.

Коли та на скільки подорожчає громадський транспорт столиці, йдеться у матеріалі РБК-Україна.

Підвищення цін на проїзд планувалося з 1 січня
У середині листопада на сайті КМДА було опубліковано проект розпорядження про перегляд тарифів для комунального громадського транспорту Києва. Передбачалося, що ціна на квитки з січня 2022 року зросте з 8 грн до 20 грн за одну поїздку.

Це рішення у міській адміністрації столиці назвали вимушеним, оскільки подорожчання цін на енергоносії несе загрозу стабільній та безпечній роботі транспорту. З цієї ж причини протягом літа та осені тарифи на проїзд підняли у багатьох українських містах (Чернігів, Львів, Миколаїв, Запоріжжя та ін.).

Тарифи зафіксували до кінця опалювального сезону
Можливе підвищення цін на квитки більш ніж удвічі викликало широкий резонанс. Вже наступного дня після появи проекту розпорядження міський голова Віталій Кличко пообіцяв, що тарифи не піднімуть до кінця опалювального сезону.

Як заявив мер Києва, місто опинилося у складній економічній ситуації через зростання цін на енергоносії. Щоб уникнути підвищення цін на опалення та гарячу воду, з міського бюджету було компенсовано понад 2 млрд. гривень.

Проте, за словами Кличка, весь бюджет неможливо пустити на дотації, тому місцева влада стала перед вибором – підвищувати оплату комуналки чи ціну на проїзд.

Глава КМДА зазначив, що хоча питання вартості проїзду в Києві було винесене на обговорення – це лише проект. Перегляд тарифів не варто очікувати до завершення опалювального сезону наприкінці квітня.

Ціна квитка – до 20 гривень
У проекті підвищення тарифів пропонується встановити вартість квитків на проїзд у метро, трамваї, тролейбусі, комунальному автобусі до 20 грн за одну подорож.

Усі чинні пільги на проїзд зберігаються – для ветеранів, дітей війни, пенсіонерів, ліквідаторів аварії на ЧАЕС, багатодітних сімей.

Проїзд по “Карті киянина” приблизно становитиме 12 грн. Їй можуть скористатися мешканці міста з пропискою у Києві, переселенці із зони АТО/ООС, учні міських освітніх закладів, пільгові категорії населення, люди, які працюють у столиці.

За заявою Віталія Кличка, мешканці Київщини зможуть купити проїзний. За ним вартість однієї поїздки – 14 грн.

Також можна заощадити на вартості квитка при покупці від 10 поїздок на електронний квиток. На даний момент ціна проїзду при поповненні картки на 50 поїздок – 6,5 грн за поїздку, а після підвищення вартість становитиме 15 грн.

Заплановані тарифи за проїзд електронним квитком Kyiv Smart Card:

1 – 9 поїздок – по 20 грн
10 – 19 поїздок – по 19 грн
20 – 29 поїздок – по 18 грн
30 – 39 поїздок – по 17 грн
40 – 49 поїздок – по 16 грн
50 поїздок – по 15 грн

Проїзні квитки подорожчають так:

безлімітний проїзний – 2990 грн
124 поїздки – 1761 грн
92 поїздки – 1316 грн
62 поїздки – 893 грн
46 поїздок – 667 грн
Проїзні для школярів та студентів будуть дешевшими. Безлімітний шкільний проїзний – 747,5 грн, студентський – 1495 грн.

Короткостроковий проїзний у громадському транспорті Києва на 24 години обійдеться у 250 грн, на дві доби – 375 грн, на три дні – 500 грн.

Внаслідок ДТП за участю маршрутки та легкового автомобіля, яка сталася у середу на Тернопільщині, загинули двоє людей, а 7 постраждали.

У листопаді в Україні сталося 16 250 ДТП, у яких загинуло 311 людей, а ще 2263 отримали травми. Найчастіше у листопаді причиною ДТП ставало порушення правил маневрування.

Джерело: Народна Правда