У Зеленського повідомили нові подробиці розмови з Байденом

У Зеленського повідомили нові подробиці розмови з Байденом
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Президент України Володимир Зеленський 2 січня провів третю телефонну розмову з президентом США Джозефом Байденом. Вона тривала понад півтори години, і головною його темою була ситуація на Донбасі та біля кордонів.

Loading...

Подробиці повідомляють у ВП.

«Високо ціную підтримку Сполученими Штатами нашої пропозиції провести найближчими днями засідання Комісії Україна – НАТО», – заявив Глава Української держави.

Він висловив подяку за підтримку Президентом США принципу «нічого про Україну без України», а також за готовність американської сторони вжити рішучих заходів у разі здійснення Росією агресії проти нашої держави.

Сторони обговорили кроки, які робить Україна в межах Мінського та Нормандського форматів, і наголосили на важливості подальших дипломатичних зусиль.

«Сьогодні йдеться про майбутнє не лише України, а і європейської безпеки та світового порядку, заснованого на правилах та демократичних цінностях», – зауважив Володимир Зеленський.

Лідери двох держав також обговорили економічні й енергетичні безпекові виклики. Президент України поінформував Джозефа Байдена про поступ економічних реформ у нашій країні та заходи, яких вживають з метою зміцнення стабільності та деолігархізації.

Під час розмови вкотре було підтверджено незмінну підтримку з боку Сполучених Штатів суверенітету й територіальної цілісності України та її євроінтеграційних прагнень.

Голова комітету з розвідки Палати представників Конгресу США Адам Шифф заявив, що у разі російського вторгнення в Україну НАТО наблизиться до кордонів Російської Федерації — це, на його думку, є потужним стримуючим фактором від нападу.

Адам Шіфф також заявив, що ймовірність того, що Росія вторгнеться в Україну досить висока, стримати Кремль можуть лише «небачені санкції».

Джерело: Народна Правда