Податок на нерухомість підвищили: скільки доведеться платити у 2022 році

Податок на нерухомість підвищили: скільки доведеться платити у 2022 році
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У 2022 році загальна ставка податку на нерухомість збільшиться на 25% (порівняно з 2021 роком).

Про це повідомляє ГУ ДПС у Київській області.

Цього року податок на нерухомість становитиме 97,5 грн. за 1 кв. Підвищення податку зумовлено збільшенням мінімальної заробітної плати. Так, згідно із Законом України “Про державний бюджет України на 2022 рік”, розмір мінімальної заробітної плати встановлено у розмірі 6500 грн та прожитковий мінімум для працездатних осіб – 2481 грн.

“У зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати зростає розмір ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, – оскільки Податковим кодексом передбачено загальну ставку податку не більше 1,5% від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня звітного (податкового) року , то в 2022 році його розмір становитиме 97,50 грн за 1 квадратний метр бази оподаткування.Нагадаємо, що податком на нерухомість оподатковується площа, що перебуває у власності фізичної особи і перевищує для квартири 60,0 кв.м і 120,0 кв. м для приватного будинку”, – йдеться у повідомленні.

В Україні з 1 січня набули чинності нові правила оподаткування, які передбачають запровадження податків на доходи фізичних осіб, земельні ділянки та угоди з нерухомістю.

З 1 січня 2022 року вводиться в дію нова форма податкової декларації про майновий стан та доходи платників податків – фізичних осіб, що передбачає об’єднання звітності з ПДФО, єдиного внеску на соціальне страхування, а також декларування частини прибутку контрольованої іноземної компанії (КІК).

Джерело: Народна Правда