Що буде з цінами в Україні у 2022 році: прогноз

Що буде з цінами в Україні у 2022 році: прогноз
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Зростання споживчих цін у 2021 році різко прискорилося як в Україні, так і в усьому світі. 2022 року очікується уповільнення інфляції.

Про те, як можуть змінитись ціни у 2022 році, у матеріалі РБК-Україна.

Loading...

Відновлення світової економіки після коронакризи призвело до зростання цін у всьому світі. Рекордна інфляція у листопаді 2021 року спостерігалася як у Єврозоні (4,9%), так і у США (6,2%). У Єврозоні основним інфляційним фактором стало зростання цін на енергоносії.

Проте центробанки вважають сплеск цін тимчасовим, і очікують на зниження цін вже у 2022 році. Крім того, ФРС США заявила про посилення монетарної політики для боротьби з інфляцією.

Національний банк України констатував пік інфляції у вересні-жовтні 2021 року, коли вона досягла 11% у річному вимірі. За підсумками року інфляція становитиме близько 10%.

НБУ прогнозує, що у 2022 році інфляція повернеться до мети центробанку (5,0%). З метою боротьби з інфляцією НБУ підвищив облікову ставку у грудні до 9,0% річних.

Відповідно до очікувань НБУ, продовольча інфляція уповільнюватиметься як завдяки високим урожаям, так і корекції світових цін у 2022 році. Навесні також очікується зниження цін на газ у Європі після завершення опалювального сезону. Фундаментальний тиск також поступово послабиться з урахуванням очікуваного уповільнення темпів зростання зарплат у 2022 році та подальшого ефекту від вжитих НБУ банком заходів щодо посилення монетарної політики.

Кабінет міністрів прогнозує, що зростання споживчих цін (грудень до грудня) становитиме 6,2%. Це офіційний прогноз, закладений до державного бюджету на 2022 рік.

Продовольча криза українцям не загрожує , проте деякі продукти будуть недоступні для певних категорій громадян.

Кабінет міністрів запровадив граничний рівень надбавки до ціни природного газу власного видобутку, що постачається виробникам соціальних продуктів. Максимальне збільшення до 30 квітня складе 24%.

З 1 грудня в Україні змінилися ціни на продукти – найбільше подорожчали фрукти та овочі.

Джерело: Народна Правда