Армія України без допомоги Заходу не зможе протистояти Росії, – Bloomberg

Армія України без допомоги Заходу не зможе протистояти Росії, – Bloomberg
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Армія України стала сильнішою, ніж була у 2014 році, але вона недостатньо фінансована та озброєна, щоб зупинити Росію у разі повномасштабного вторгнення.

Про це йдеться у статті Bloomberg.

Автор матеріалу зазначає, що ЗСУ набагато сильніше і краще підготовлено, ніж у 2014 році, коли вони не змогли протистояти анексії Криму Росією, але брак зброї від Заходу та брак коштів удома залишили війська без значних запасів базових речей, які їм знадобляться в умовах інтенсивного конфлікту .

Видання наводить слова нардепа Сергія Рахманіна про те, що до бюджету закладалася покупка лише половини необхідних бронежилетів, у списку не вистачало гвинтівок та шоломів, натомість був запит на дорогі вафельні рушники та радянське обладнання для виявлення радіації. Рушники та детектори були викреслені зі списку. У Міноборони заяви Рахманіна не прокоментували.

Видання зазначає, що бюджет України на оборонні закупівлі на 2021 рік становив 23 мільярди гривень (838 мільйонів доларів), на 2022 рік – 28 мільярдів гривень. При цьому Росія витрачає на закупівлю близько 40% свого оборонного бюджету, що перевищує 60 мільярдів доларів.

Видання вважає, що у разі війни лише потужна притока сучасної зброї від західних покровителів може забезпечити Україні захист. Наприклад, США склали новий пакет допомоги, що включає протитанкові ракети Javelin, стрілецьку зброю, медичні комплекти та бронежилети, а також захисні озброєння та підтримку кібер-можливостей України. Естонія планує надати гаубиці та ракети Javelin, насамперед для протитанкового захисту (для цього потрібен дозвіл від США, Німеччини та Фінляндії).

Голова комітету з розвідки Палати представників Конгресу США Адам Шифф заявив , що у разі російського вторгнення в Україну, НАТО наблизиться до кордонів Російської Федерації — це, на його думку, є потужним стримуючим фактором від нападу.

Адам Шифф також заявив , що ймовірність того, що Росія вторгнеться в Україну досить висока, стримати Кремль можуть лише «небачені санкції».

 

Джерело: Народна Правда