Мінімальний розмір виплати – 7800 гривень: українцям почали виплачувати підвищені пенсії

Мінімальний розмір виплати – 7800 гривень: українцям почали виплачувати підвищені пенсії
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

З 4 січня в Україні почали виплачувати підвищені пенсії для непрацездатних сімей загиблих захисників та учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Loading...

З ініціативи президента та відповідно до постанови Кабінету Міністрів кожному з непрацездатних батьків (матері/батьку) та дружині (чоловіку) загиблих, померлих (зниклих безвісти) осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, мінімальний розмір пенсійної виплати становив 7800 гривень.

Перерахунок здійснено автоматично на 3 361 особу та пенсію в середньому підвищено на 1 895 гривень.

Також проведено перерахунки пенсій щодо інвалідності осіб із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Перерахунок автоматично проведено для 21,2 тисячі осіб із числа цивільних осіб та підвищено пенсію в середньому на 2903 гривень.

Міністр соціальної політики Марина Лазебна заявляла , що уряд має виплачувати пенсії не менше ніж 40% від зарплати після запровадження накопичувального рівня пенсійної системи.

2021 року українцям десять разів підвищували пенсії, йдеться не лише про зростання мінімалки, а й про індексацію виплат.

В Україні пенсії можуть позбавити певну низку громадян. Зокрема, йдеться про переплати, коли пенсіонер невчасно повідомив Пенсійний фонд України про факт працевлаштування.

Джерело: Народна Правда
Теги: