Протести в Казахстані: Назарбаєв спішно пішов у відставку

Протести в Казахстані: Назарбаєв спішно пішов у відставку
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся до народу. Зокрема він заявив, що очолить Раду безпеки замість Нурсултана Назарбаєва.

Він також додав, що не має наміру залишати столицю, незважаючи на протести, але з сьогоднішнього дня голова Ради безпеки діятиме жорстко.

Видання Orda публікує розшифровку звернення Токаєва:

«Як президент я зобов’язаний захищати безпеку та спокій наших громадян, турбуватися про цілісність Казахстану. Вжиті мною заходи націлені на благополуччя багатонаціонального Казахстану. Але ці заходи поки що не достатні. Привертає увагу висока організованість хуліганських елементів. Це свідчить про ретельно продуманий план дій змовників, мотивованих фінансово. Саме змовників.

Тому як глава держави і з сьогодні голова Ради Безпеки маю намір діяти максимально жорстко. Це питання безпеки наших громадян, які звертаються з численними проханнями до мене захистити їхнє життя та життя сімей. Це питання безпеки нашої держави.

Упевнений, що народ мене підтримає. Хоч би що я буду перебувати в столиці. Це мій конституційний обов’язок бути разом із народом. Разом ми подолаємо цю чорну смугу історія Казахстану. Вийдемо з неї сильними. Незабаром я виступлю з новими пропозиціями щодо політичної трансформації Казахстану. Я залишаюсь на колишній позиції послідовних реформ».

Нагадаємо, сьогодні протестувальники в Алмати відібрали у поліцейських зброю, щити та палиці, а також захопили будівлю коррпункту телеканалу «Мир24», вимагаючи виходу в прямий ефір. Водночас у місті з’являються барикади.

Як повідомлялося раніше, у Казахстані продовжуються акції протесту через підвищення цін на автомобільний газ, вони вже переросли у зіткнення з поліцією. Для розгону юрби силовики застосовують світлошумові гранати. На тлі протестів президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв відправив уряд країни у відставку та ввів надзвичайний стан.

У Казахстані 5 січня продовжуються зіткнення, в Алмати штурмують будівлю адміністрації, а в Актобі силовики намагаються відтіснити людей від будівлі акімату (регіональний орган виконавчої влади).

Джерело: Народна Правда