У Казахстані тривають протести: уряд уже відправили у відставку, запроваджено режим НП

У Казахстані тривають протести: уряд уже відправили у відставку, запроваджено режим НП
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

У Казахстані продовжуються акції протесту через підвищення цін на автомобільний газ, вони вже переросли у зіткнення з поліцією. Для розгону силовики застосовують світлошумові гранати. На тлі протестів президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв відправив уряд країни у відставку та ввів надзвичайний стан.

Loading...

Режим надзвичайного стану запроваджено у місті Алмати, Мангістауській та Алматинській областях до 19 січня. У регіонах діятиме комендантська година з 23:00 до 7:00, заборонено виїзд та в’їзд. Запроваджено заборону на масові заходи, продаж алкоголю та зброї.

Крім того, президент Казахстану ухвалив відставку уряду. Касим-Жомарт Токаєв поклав провину за протести через підвищення цін на газ на міністерство енергетики, а також на компанії “Казмунайгаз” та “Казахгаз”. Президент доручив запровадити держрегулювання цін на газ, бензин та дизель, соціально значущі продукти, а також на півроку запровадити мораторій на підвищення комунальних послуг.

Незважаючи на це, в Актобі, Актау, Жанаозені продовжуються акції протесту. Наприклад, лише у Жанаозені на вулицю вийшли близько 12 тисяч людей.

Судячи з відео очевидців із Алмати, протестувальники захопили кілька автомобілів силовиків.

Відео: телеграм-канал “Влада про головне”

 

Джерело: Народна Правда