У Казахстані звучать заклики звернутися за допомогою до Путіна

У Казахстані звучать заклики звернутися за допомогою до Путіна
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

Режим надзвичайного стану через масові протести введено на території всього Казахстану . Тим часом у країні призупинили роботу вже три аеропорти.

Як повідомляють ЗМІ, слідом за Актау та Алма-Атою свою роботу призупинив аеропорт у місті Актобе. Є інформація про те, що термінал аеропорту Алмати та Duty Free розгромили.

Loading...

Зазначимо, у Казахстані продовжуються масові протести через підвищення цін на газ. У Талдикоргані знесли пам’ятник Нурсултану Назарбаєву, який очолював країну майже тридцять років, а згодом став головою Ради безпеки. Чинний президент Касим-Жомарт Токаєв заявив сьогодні, що Назарбаєв більше цю посаду не обіймає.

У країні вже говорять про те, що слід звертатися за допомогою до Росії.

“Якщо нам у Казахстані не вистачає наших сил придушити… давайте звернемося по  допомогу до тих, з ким ми уклали договір”, – заявив журналістам перший казахський космонавт Токтар Аубакіров.

На його думку, Казахстану необхідно звернутися за допомогою до ОДКБ (Організація Договору про колективну безпеку), куди входять: Росія, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизія та Таджикистан.

В ООН заявили, що занепокоєно стежать за ситуацією в Казахстані. Там просять сторони утримуватись від насильства.

Прес-секретар Білого дому Джен Псакі заперечує заяви про те, що за протестами в Казахстані стоять США.

У Казахстані звучать заклики звернутися за допомогою до Путіна

У Казахстані звучать заклики звернутися за допомогою до Путіна

Як повідомлялося раніше, у Казахстані продовжуються акції протесту через підвищення цін на автомобільний газ, вони вже переросли у зіткнення з поліцією. Для розгону юрби силовики застосовують світлошумові гранати. На тлі протестів президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв відправив уряд країни у відставку та ввів надзвичайний стан.

У Казахстані 5 січня продовжуються зіткнення, в Алмати штурмують будівлю адміністрації, а в Актобі силовики намагаються відтіснити людей від будівлі акімату (регіональний орган виконавчої влади).

Джерело: Народна Правда
Теги: