У Польщі спростили працевлаштування українців

У Польщі спростили працевлаштування українців
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Президент Польщі Анджей Дуда підписав низку змін до законів, що спрощують працевлаштування іноземних громадян, зокрема українців.

Про це пише “Європейська правда”.

Loading...

Відповідно до змін, громадяни України та ще п’яти країн зможуть працювати у Польщі не 6 місяців, як це було раніше, а 2 роки без дозволу на роботу, а на підставі декларації про доручення роботи.

Досі право на доручення роботи іноземцю дозволяло працевлаштування у Польщі протягом шести місяців на рік, отримання наступної декларації вимагало піврічної перерви.

Нові норми також передбачають спрощення процедури отримання дозволу на тимчасове чи постійне проживання та оцифрування цього процесу.

Від іноземця при подачі заяви на “картку перебування” більше не вимагатимуть наявність задокументованого місця проживання у Польщі та постійного джерела доходу. Натомість вистачить інформації про те, що заробіток закордонного працівника не менший за мінімальну заробітну плату в Польщі.

Підтвердити своє соціальне забезпечення громадянин України зможе, надавши договір працевлаштування із зазначеною заробітною платою.

Крім того, до переліку обставин, які не вимагають від іноземця видачі нової посвідки на проживання та роботу, внесено зміну посади зі збільшенням зарплати.

Нові правила почнуть діяти через 14 днів після публікації в урядовому віснику, орієнтовно в другій половині січня.

У Польщі виявили, що 2020-го майже 15% українців, які працювали в цій країні, не мали контракту. Загалом серед нелегально працюючих працівників українці становлять 85% (2388 із 2817).

Трудова міграція українців може стати справжньою проблемою для економіки країни, коли заробітчани почнуть приймати рішення масово залишатися в іншій країні.

Джерело: Народна Правда