В Алмати продовжуються зіткнення: горять адміністрації

В Алмати продовжуються зіткнення: горять адміністрації
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

У Казахстані 5 січня продовжуються зіткнення, в Алмати штурмують будівлю адміністрації, а в Актобі силовики намагаються відтіснити людей від будівлі акімату (регіональний орган виконавчої влади).

Telegram-канали публікують відео пожеж, які спалахнули в акіматі та прокуратурі Алмати.

У ході зіткнень у районі вулиці Байтурсінова постраждав силовик. Повідомляється, що тисячі протестувальників прорвали оточення поліції на площі Республіки Алмати. Демонстранти озброїлися гумовими кийками та зайняли акімат.

Тим часом в Актобі силовики відтіснили людей від будівлі акімату, але штурм відновився.

Також повідомляється, що протестувальники намагаються прорватися на територію алматинської резиденції президента, що знаходиться поряд із акіматом. Видання «Vласть о главном» повідомляє, що навколо все в диму, чути вибухи світлошумових гранат та постріли.

Як повідомлялося раніше, у Казахстані продовжуються акції протесту через підвищення цін на автомобільний газ, вони вже переросли у зіткнення з поліцією. Для розгону юрби силовики застосовують світлошумові гранати. На тлі протестів президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв відправив уряд країни у відставку та ввів надзвичайний стан.

Джерело: Народна Правда