В Україні подорожчає бензин: прогноз та причини

В Україні подорожчає бензин: прогноз та причини
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

У січні 2022 року вартість палива на українських АЗС після деякого зниження наприкінці 2021 року почне знову зростати. Причин кілька: на міжнародному ринку почала зростати ціна нафти, очікується поступове ослаблення курсу гривні.

Своєю думкою поділився експерт “Нафтеринка” Олександр Сіренко, пише todya.ua.

Loading...

Сіренко прогнозує, що у першій половині січня літр бензину швидше за все подорожчає приблизно на 50 копійок. Тобто, за один літр бензину А-95 потрібно буде платити майже 31 гривню.

Щодо автогазу, то експерти вважають, що взимку навряд чи відбудеться помітне підвищення його вартості. На це вплинуть два фактори. Перший – стабільна ситуація на польському ринку. Другий – сезонний фактор. Взимку зазвичай скорочується споживання автогазу, що призводить до стабілізації цін.

Директор консалтингової групи “А-95” Сергій Куюн наголосив, що в Україні підвищення ціни на автогаз відбувається зазвичай навесні. На це слід очікувати і навесні цього року.

Проте експерти не виключають, що скраплений газ подорожчає вже взимку. Справа в тому, що останнім часом деякі українські підприємства почали переходити на роботу із природного газу на пропан-бутан, який коштує менше. В результаті підвищуватиметься і його вартість.

Експерти зазначають, що у 2021 році попит на бензин в Україні зріс на 12%, а споживання автогазу знизилося на 2%. Причина – подорожчання цін на автогаз.

Реекспорт газу з України до Європи через 4 дні після ухвалення Кабінетом міністрів постанови про державне регулювання цін на газ для хлібокомбінатів, маслозаводів та інших підприємств харчової промисловості сягнув 18,6 млн куб. м.

Україна на рік продовжила дію спеціальних мит на дизельне паливо, скраплений газ та вугілля з Росії. Раніше передбачалося, що мита перестануть діяти 31 грудня 2021 року.

Джерело: Народна Правда