Як змінювалася підтримка українських політиків у 2021 році

Як змінювалася підтримка українських політиків у 2021 році
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Дані провідних соціологічних служб України свідчать, що підтримка українських політиків змінювалася протягом 2021 року. Однак до грудня основні кандидати на вищу посаду прийшли приблизно з тим самим рейтингом, що й на початку року.

Про це йдеться у матеріалі РБК-Україна.

Loading...

За даними КМІС, підтримка Зеленського у січні 2021 року впала до 22,2% (порівняно з 27,7% у грудні 2020 року). На друге місце впевнено вийшов Юрій Бойко – 16-17%. Рейтинг Петра Порошенка знаходився близько рівня 13%, Юлії Тимошенко – понад 10%.

Як змінювалася підтримка українських політиків у 2021 році

На початку лютого підтримка Зеленського впала до 21,2%, за даними Соціологічної групи “Рейтинг”. За даними Центру Разумкова, рейтинг Зеленського знизився до 23%.

Ситуація змінилася після засідання РНБО на початку лютого, на якому було ухвалено рішення про закриття телеканалів Віктора Медведчука та про санкції проти нього. Рейтинг Зеленського пішов нагору, а підтримка ОПЗЖ та Юрія Бойка і значно впала (до 13-14%).

При цьому рейтинги Порошенка та Тимошенко зросли незначно.

Як змінювалася підтримка українських політиків у 2021 році

Потім у квітні був пік страху щодо війни, а українці боялися повномасштабного вторгнення Росії. За даними КМІС, у квітні рейтинг Зеленського піднявся понад 30%. На цьому рівні він тримався до середини літа, після чого знизився. Рейтинг Порошенка збільшився до 17%.

Як змінювалася підтримка українських політиків у 2021 році

У жовтні серед провідних кандидатів з’явився Дмитро Разумков. Після відставки з посади голови Верховної ради та заяв про створення власної партії його підтримка значно зросла. Рейтинг Зеленського у жовтні впав до 25%. Підтримка Порошенка була на рівні 14-15%, Тимошенко – 10-12%, Бойко – 10-12%.

Як змінювалася підтримка українських політиків у 2021 році

У грудні 2021 року президентський рейтинг Зеленського зафіксувався близько 25%. За даними Соціологічної групи “Рейтинг”, за нього проголосували б 24,2% виборців, за даними КМІС – 27,6%. Порошенка підтримували 14-16% виборців, Тимошенко та Бойка – менше 10%, Разумкова – 6-7%.

Проте дані останнього грудневого опитування фонду “Демократичні ініціативи” та Центру Разумкова показали, що колишній речник парламенту може перемогти Зеленського у другому турі виборів. Крім того, зрівнялися шанси Порошенка та Зеленського у другому турі.

Як змінювалася підтримка українських політиків у 2021 році

Таким чином, незважаючи на значні зміни упродовж року, рейтинги основних кандидатів майже не змінилися. Підтримка Зеленського становить близько 25%, Порошенко – близько 15% (невелике зростання), Тимошенко – близько 10%. Істотно впав лише рейтинг Бойка – з 16-17% нижче 10%. Крім того, у списку кандидатів з’явився Разумков, який, за даними опитувань, може скласти конкуренцію Зеленському на виборах.

Опитування, проведене компанією SOCIS, показало , що майже 64% українців виступають проти другого президентського терміну Володимира Зеленського.

Дані Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) свідчать про те, що якби президентські вибори відбулися у грудні 2021 року, перемогу здобув би чинний президент Володимир Зеленський. Його готові підтримати 27,1% виборців серед тих, хто визначився із вибором.

Електоральний рейтинг президента Володимира Зеленського за останні кілька місяців знизився , при цьому його однаково готові повторно обрати на цю посаду.

Напередодні Київський міжнародний інститут соціології наголошував на тому , що рейтинг Зеленського порівняно з вереснем 2021 року впав на 9% — у вересні за нього готові були голосувати 33,3% тих, хто визначився.

У вересні українці готові були підтримати на виборах до Верховної Ради п’ять політичних сил.

Джерело: Народна Правда