Комунальні тарифи у січні: скільки платитимемо за газ, світло, тепло та воду

Комунальні тарифи у січні: скільки платитимемо за газ, світло, тепло та воду
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

З 1 січня 2022 року зміниться лише частина комунальних тарифів для населення. Інші будуть заморожені до кінця опалювального сезону за рахунок дотацій з державного та місцевого бюджетів, а також коштів державних компаній.

Про те, які тарифи діятимуть на початку 2022 року, у матеріалі РБК-Україна.

Loading...

Тарифи на газ
Населення поки що не відчує змін у зв’язку з різким зростанням цін на газ на світових ринках. До 30 квітня діятимуть річні тарифи, які становитимуть близько 8 гривень за кубометр. Ці ціни приблизно однакові у всіх найбільших постачальників. Зокрема, “Нафтогаз” продає газ населенню по 7,96 гривні за кубометр, компанії під брендом “Твій Газзбут” – 7,99 гривні. Ціни залишаться стабільними завдяки тому, що державна компанія “Нафтогаз” продає оптом газ постачальникам населенню газ по 7,42 гривні, який вони потім продають із невеликою націнкою.

Підвищення тарифів на газ практично неминуче з 1 травня, оскільки ціни на газ залишаться високими.

Тарифи на розподіл газу
Вартість доставки газу зросте із 1 січня. НКРЕКУ затвердила нові тарифи на розподіл газу для населення.

Згідно з рішенням НКРЕКУ, найвищі тарифи встановлені для побутових клієнтів “Чернівцігаз” – 2,57 гривень за кубометр (з ПДВ), “Гадячгаз” – 2,39 гривень, “Закарпатгаз” – 2,39 гривень, “Лубнигаз” – 2, 39 гривень, “Миколаївгаз” – 2,39 гривень, “Тисменицягаз” – 2,39 гривень, “Харківгаз” – 2,39 гривень.

Мінімальна вартість встановлена для клієнтів “Київгаз” – 0,38 гривень за кубометр (з ПДВ) та “Харківміськгаз” – 0,52 гривень.

Тарифи на опалення та гарячу воду
До кінця опалювального сезону тарифи на опалення та гарячу воду не змінюватимуться. Гроші на компенсацію для підприємств ТКЕ буде взято з місцевих бюджетів.

Тарифи на холодну воду
У грудні НКРЕКУ схвалила зміну тарифів на 45 водоканалів. Згідно з рішенням регулятора, найвищі тарифи встановлені для побутових клієнтів КП “Облводоканал” (Запоріжжя) – 54,63 гривень (без ПДВ) за 1 кубометр водоспоживання загалом (централізоване водопостачання та централізоване водовідведення).

Також високі тарифи встановлені для клієнтів КП “Уманьводоканал” – 47,92 гривень за 1 кубометр та КП “Бердянськводоканал” – 47,56 гривень.

У Києві тарифи зростуть на 20% до 25,32 гривні (без ПДВ) за 1 кубометр (30,38 гривні з ПДВ).

Ціни на електроенергію
З 1 жовтня 2021 року в Україні до 30 квітня 2022 року в Україні діє диференційований тариф на електроенергію для населення. За споживання до 250 кВт·год на місяць вартість 1 кВт·год становить 1,44 гривень.

Згідно з рішенням уряду, ціна становить 1,68 гривні за 1 кВт·год, якщо обсяг споживання понад 250 кВт·год на місяць. У цьому випадку тариф 1,68 гривні діє для всього споживання електроенергії, а не тільки для обсягу, що перевищує 250 кВт·год на місяць.

Українці отримали нові комунальні платіжки, у яких є абонентська плата за всі послуги: постачання тепла, гарячої води, послуг водоканалів та вивезення ТПВ.

Як повідомлялося раніше, нарахування за житлово-комунальні послуги з урахуванням електроенергії у жовтні 2021 року становили 16,4 млрд грн. Розмір платіжки за комуналку зріс на 49,0%.

Джерело: Народна Правда