Лукашенко заявив, що громадяни Казахстану мають стати навколішки перед військовими

Лукашенко заявив, що громадяни Казахстану мають стати навколішки перед військовими
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що громадяни Казахстану “мають стати навколішки перед військовими”, перепросити і домовлятися з президентом Касим-Жомартом Токаєвим.

Лукашенко цитує його прес-службу.

Loading...

“Я хочу просто звернутися від білорусів до цих ось, ну їх бандитами хтось називає, різні там люди… До цих протестувальників. Я б їм просто сказав: ну пошуміли, покричали – вистачить… Перевернути країну – дорого потім її відновлюватиме. треба буде домовитися, тому треба, по-народному кажучи, піти, стати на коліна, вибачитися перед військовими, щоб цю ось тріщину згладити, яка намітилася, і сідати з владою, з Токаєвим, він запрошує всіх, хто бажає для переговорів та вибудовування своєї держави”, – заявив він.

Виносили дорогу техніку та гроші: мешканка Алмати про те, що відбувалося вночі

Російська Федерація направила своїх військових до Казахстану. Напередодні президент країни Касим-Жомарт Токаєв попросив допомоги у ОДКБ (Організація Договору про колективну безпеку), куди входять: Росія, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизія та Таджикистан. Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що Рада колективної безпеки ОДКБ ухвалила рішення направити миротворчі сили до Казахстану «на обмежений за часом період з метою стабілізації та нормалізації обстановки у цій країні».

Як повідомлялося раніше, у Казахстані продовжуються акції протесту через підвищення цін на автомобільний газ, вони вже переросли у зіткнення з поліцією. Для розгону юрби силовики застосовують світлошумові гранати. На тлі протестів президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв відправив уряд країни у відставку та ввів надзвичайний стан.

У Казахстані 5 січня продовжуються зіткнення, в Алмати штурмують будівлю адміністрації, а в Актобі силовики намагаються відтіснити людей від будівлі акімату (регіональний орган виконавчої влади).

Джерело: Народна Правда