Погода у Києві встановила вже четвертий рекорд із початку року

Погода у Києві встановила вже четвертий рекорд із початку року
Автор Желізняк Олександр в Новини/Погода

Січень продовжує дивувати температурними рекордами. За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського 5 січня в Києві вперше за 142 роки середньодобова температура повітря склала +6,5°С, що на 0,7°С вище за рекордне значення температури в цей день 1961 року.

Про це повідомляє прес-служба обсерваторії.

“Кліматична норма перевищена на 9,1°С, що відповідає погоді початку квітня. Максимальна температура у столиці піднялася до +10,7°С, перевищивши попередній рекорд для цього дня 1925 року на 2,3°С. У січні цього року це вже четвертий рекорд!”, – зазначають синоптики.

У місті Свалява Закарпатської області 3 січня розцвіли перші квіти – проліски.

У січні 2022 року середня місячна температура в Україні очікується 1-5 морозу, у Криму 0-1 градусів тепла. Це близько до кліматичної норми.

Завідувач відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту, кандидат географічних наук Віра Балабух каже , що погода в Україні взимку буде теплішою за попередні роки. Опади випадатимуть переважно у вигляді дощу.

Директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда раніше зазначав, що клімат в Україні в наступні 100 років стане спекотнішим. У середніх широтах, не кажучи вже про південні регіони, зими не буде зовсім.

Завідувач відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України Віра Балабух каже, що приблизно 60% зимового періоду буде аномально тепло, проте 40% часу – буде холодно і часом навіть дуже холодно.

Джерело: Народна Правда