У Росії заявили, що протести в Казахстані організовані з-за кордону

У Росії заявили, що протести в Казахстані організовані з-за кордону
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

У Росії всупереч офіційним коментарям Касим-Жомарт Токаєву заявили, що протести в Казахстані організовані з-за кордону.

Відповідну заяву оприлюднило російське МЗС:

Loading...

“Розглядаємо останні події у дружній нам країні як інспіровану ззовні спробу насильницьким шляхом, з використанням підготовлених та організованих збройних формувань, підірвати безпеку та цілісність держави”.

Виносили дорогу техніку та гроші: мешканка Алмати про те, що відбувалося вночі

Зазначимо, що при цьому президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв називав винуватцями протестів уряд, зокрема, Міністерство енергетики зокрема. Саме тому він відправив усіх міністрів у відставку.

Російська Федерація направила своїх військових до Казахстану. Напередодні президент країни Касим-Жомарт Токаєв попросив допомоги у ОДКБ (Організація Договору про колективну безпеку), куди входять: Росія, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизія та Таджикистан. Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що Рада колективної безпеки ОДКБ ухвалила рішення направити миротворчі сили до Казахстану «на обмежений за часом період з метою стабілізації та нормалізації обстановки у цій країні».

Як повідомлялося раніше, у Казахстані продовжуються акції протесту через підвищення цін на автомобільний газ, вони вже переросли у зіткнення з поліцією. Для розгону юрби силовики застосовують світлошумові гранати. На тлі протестів президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв відправив уряд країни у відставку та ввів надзвичайний стан.

У Казахстані 5 січня продовжуються зіткнення, в Алмати штурмують будівлю адміністрації, а в Актобі силовики намагаються відтіснити людей від будівлі акімату (регіональний орган виконавчої влади).

 

Джерело: Народна Правда