В Україні дозволили бустерну дозу COVID-вакцини для всіх громадян віком від 18 років

В Україні дозволили бустерну дозу COVID-вакцини для всіх громадян віком від 18 років
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Міністерство охорони здоров’я України дозволило бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих громадян віком від 18 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися.

Відповідний наказ підписав голова відомства Віктор Ляшко.

З його слів, медична система готується до чергового зростання кількості випадків COVID-19 в Україні. Він також додав, що поки що лише три регіони країни подолали бар’єр у 50% повністю вакцинованого дорослого населення – Київ (73%), Київська (55%) та Полтавська (51%) області.

Зазначимо, бустерна доза має посилити ефективність вакцини та дати кращий захист від нового штаму коронавірусу “Омікрон”.

Коли потрібен бустер:
Бажаний період введення від 6 до 9 місяців з дати отримання другого щеплення від COVID-19.

Якою вакциною щеплять:
Для бустерної дози перевага віддаватиме м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендується вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.

За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

Люди з ослабленим імунітетом, яким зараз вводять додаткову дозу вакцини COVID-19, теж зможуть отримати дозу бустера, оптимальний період введення від 3 до 6 місяців після додаткової.

Після введення дози бустера можна отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати її введення. Згенерувати його можна буде у “Дії” орієнтовно наприкінці січня 2022 року.

Як повідомлялося раніше, перший пацієнт із «Омікроном» в Україні вже отримав негативний ПЛР-тест.

Україна планує купити таблетки від COVID-19 «Молнупіравір». Їх даватимуть пацієнтам із груп ризику в перші дні захворювання.

Україна підписала договір із компанією Pfizer про закупівлю ліків від коронавірусу під назвою «Паксловід». Контракт оформили на 300 тисяч курсів пігулок.

Джерело: Народна Правда