Ніколи не діліть такі таблетки: просто запам’ятайте список

Ніколи не діліть такі таблетки: просто запам’ятайте список
Автор Желізняк Олександр в Новини

Лікарі розповіли, які таблетки не можна ділити на частини, так як можна помилитися з дозуванням і нашкодити здоров’ю, а які – все ж не забороняється приймати частинами.

Про це пише Stolichki.

Loading...

Чому не всі таблетки діляться?

Якщо таблетка не призначена для поділу, її компоненти можуть бути розподілені нерівномірно. В такому випадку точне дозування визначити неможливо.

Деякі таблетки покриті спеціальною захисною оболонкою, яка не дозволяє потрапляти діючій речовині в кров занадто швидко. Тоді ефект від прийому таблетки буде неправильним. Крім того, ліки можуть викликати небажану реакцію з шлунковим соком.

Також при впливі світла і вологості залишені на наступний прийом частини таблетки можуть втратити свої властивості.

Список таблеток, які не можна ділити на частини: таблетки без спеціальної риски для поділу на частини; розсипчасті таблетки, які кришаться; таблетки з різким смаком, що подразнюють слизову оболонку рота; таблетки з декількома діючими компонентами; протизаплідні засоби; препарати для хіміотерапії; протисудомні або судинозвужувальні засоби; капсули з порошком або гелем.

Таблетки, які можна ділити, позначені спеціальними насічками, по ним їх можна розламати. У них має бути одна діюча речовина і не повинно бути жорсткої оболонки.

Раніше ми писали, що насправді означають приставки в назвах ліків, такі як форте, лонг, рапід та інші.

Джерело: Народна Правда