Пластикові «маски» працівників кафе не захищають від COVID-19, – МОЗ

Пластикові «маски» працівників кафе не захищають від COVID-19, – МОЗ
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Пластикові прозорі маски, які носять працівники сфери обслуговування (кафе, ресторани, готелі), не є засобом індивідуального захисту – вони не убезпечують від COVID-19.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

“Довгий час працівники сфери обслуговування, кафе, ресторанів, готелів використовують так звані пластикові прозорі захисні маски. Насправді, нічого спільного із засобом індивідуального захисту такі предмети не мають. Про пластикові прозорі «маски» не згадується в жодному документі, що регулює протиепідемічні правила. Натомість необхідно використовувати захисні медичні маски або респіратори, що повністю закривають ніс та рот”, – йдеться у повідомленні відомства.

Там також додали, що люди, які використовують такі пластикові маски, не мають жодного ефективного засобу індивідуального захисту. Пластикова маска не щільно прилягає до обличчя, отже, не захищає від інфікування інших і захищає від зараження того, хто носить такі «маски».

 

Міністерство охорони здоров’я України дозволило бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих громадян віком від 18 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися. За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

Як повідомлялося раніше, перший пацієнт із «Омікроном» в Україні вже отримав негативний ПЛР-тест.

Україна планує купити таблетки від COVID-19 «Молнупіравір». Їх даватимуть пацієнтам із груп ризику в перші дні захворювання.

Україна підписала договір із компанією Pfizer про закупівлю ліків від коронавірусу під назвою «Паксловід». Контракт оформили на 300 тисяч курсів пігулок.

Джерело: Народна Правда