РРО для ФОПів: коли інтернет-магазинам доведеться використовувати реєстратор

РРО для ФОПів: коли інтернет-магазинам доведеться використовувати реєстратор
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У Державній податковій службі розповіли, коли інтернет-магазини мають використовувати РРО.

Як відомо, з 1 січня 2022 року застосування РРО та/або ПРРО є обов’язковим для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку ІІ-ІІІ групи при продажу товарів, робіт, послуг.

“Водночас частиною другою статті 664 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо з договору купівлі-продажу не випливає обов’язок продавця доставити товар або передати товар у його місцезнаходження, обов’язок продавця передати товар покупцеві вважається виконаним у момент здачі товару перевізникові або організації зв’язку для доставки покупцеві.

Тобто, якщо споживач (клієнт) замовив товар на вебсайті продавця (Інтернет – магазин), не здійснював передоплату за замовлений товар, а доставка товару здійснюється службою доставки на підставі договору, відповідно до якого товар передається такій службі для доставки покупцю, то у такому випадку РРО та/або ПРРО застосовується службою доставки безпосередньо при отриманні нею коштів як оплати за товар та передачу товару покупцю. Продавець зобов’язаний вкласти у посилку видаткову накладну або інший супровідний документ, який буде свідчити про походження товару.

Разом з цим, за умови надання продавцем, як можливого способу оплати товарів покупцем, виключно реквізитів розрахункового рахунку, відкритого в установі банку, РРО/ПРРО таким продавцем також може не застосовуватись”, – йдеться у повідомленні служби.

Потрібен РРО

Як пише “Сегодня”, апарат потрібен, якщо покупці розраховуються за товар із використанням LiqPay, Portmone, WayForPay або будь-якого іншого сервісу онлайн-оплати. Адже цей розрахунок не вважається безготівковим. Це ж стосується звичайних переказів на номер платіжної картки з іншої картки.

Якщо інтернет-магазин має кур’єрську службу, яка передає товар і приймає оплату.

Не потрібно використовувати РРО
Якщо продавець надав виключно реквізити розрахункового рахунку (як можливий спосіб оплати товарів), то РРО чи ПРРО можуть не застосовуватись. Це оплата:

за допомогою переказу коштів через інтернет-банкінг;
через касу банку;
через термінал самообслуговування;
накладеного платежу безпосередньо на пошті. 

В Україні можуть змінити правила для підприємців: у першій групі будуть лише ті, хто займається роздрібним продажем товарів на ринках чи наданням побутових послуг населенню.

Підприємців, які не встигли заздалегідь зареєструвати реєстратор, податкова не буде штрафувати одразу з 1 січня. В Україні продовжено карантин, а відтак і перевірки бізнесу. Проте як тільки мораторій на перевірки буде знято, податківці не залишать поза увагою «ФОПів» без касового апарату.

Джерело: Народна Правда