У США хочуть надати Україні більше зброї, а Німеччина гальмує аналогічний процес

У США хочуть надати Україні більше зброї, а Німеччина гальмує аналогічний процес
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Посол України у Німеччині Андрій Мельник заявив, що Берлін має продати Києву оборонне озброєння. За його словами, Німеччина несе моральну відповідальність за майбутнє України.

Про це йдеться у матеріалі Spiegel.

За його словами, Німеччина “несе за Україну таку саму історичну відповідальність, як і за Ізраїль”.

“Ми закликаємо уряд Німеччини відмовитися від існуючої позиції, яка з погляду моралі є абсолютно зайвою, і терміново забезпечити Україну необхідним оборонним озброєнням. У нас є право на самооборону”, – сказав він.

Посол вважає, що небажання Берліна надавати зброю Києву може негативно вплинути на стан відносин України та Німеччини.

Додамо одночасно з цим, за даними Axios, США захотіли направити в Україну більше зброї. Видання повідомляє, що група експертів з Росії напередодні переговорів США та Росії у Женеві закликала радника президента США з національної безпеки Джейка Саллівана направити ще більше зброї на Україну. За даними Axios, Салліван провів зустріч у відеоформаті з прихильниками жорсткого курсу щодо Москви, в якій брали участь ті, хто працював при адміністрації колишнього президента США Дональда Трампа.

Високопоставлений представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель заявив , що обговорення пропозицій Росії щодо “гарантій безпеки” в рамках Ради РФ-НАТО не передбачає їх схвалення. Це один із кроків щодо створення платформи для дипломатичного діалогу.

Діалог між США та Росією щодо гарантій безпеки може обмежитися однією зустріччю. У Москві не виключають такого сценарію.

Джерело: Народна Правда