Україна скоротить термін дії COVID-сертифікатів до 9 місяців

Україна скоротить термін дії COVID-сертифікатів до 9 місяців
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

У ЄС скоротили термін дії COVID- сертифікатів, Україна готує аналогічне рішення.

Про це заявила заступник міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич в ефірі “Сніданку з 1+1”.

З 1 лютого 2022 року до ЄС набудуть чинності нових правил. “Зелений” COVID-сертифікат діятиме не 365 днів, а 270 – дев’ять місяців.

“Ми готуємо таке саме рішення на рівні українського законодавства. Воно буде прийнято орієнтовно на цьому тижні. Термін дії сертифікатів буде скорочено до дев’яти місяців”, – повідомила Карчевич.

Пластикові прозорі маски, які носять працівники сфери обслуговування (кафе, ресторани, готелі), не є засобом індивідуального захисту — вони не убезпечують від COVID-19.

Міністерство охорони здоров’я України дозволило бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих громадян віком від 18 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися. За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

Як повідомлялося раніше, перший пацієнт із «Омікроном» в Україні вже отримав негативний ПЛР-тест.

Україна планує купити таблетки від COVID-19 «Молнупіравір». Їх даватимуть пацієнтам із груп ризику в перші дні захворювання.

Україна підписала договір із компанією Pfizer про закупівлю ліків від коронавірусу під назвою «Паксловід». Контракт оформили на 300 тисяч курсів пігулок.

Джерело: Народна Правда