Як події в Казахстані вдарять по економіці України: прогноз

Як події в Казахстані вдарять по економіці України: прогноз
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Події в Казахстані можуть вплинути на економічну ситуацію в Україні, зокрема вартість палива для атомних електростанцій.

Про це у коментарі “Сегодня” розповіли президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко та співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич.

Незважаючи на песимістичні прогнози деяких ЗМІ про те, що події у Казахстані піднімуть українські ціни на газ, курс долара або тарифи на електроенергію, експерти запевняють, що нічого критичного не станеться.

“Ці події ніяк не вплинуть на Україну в економічному плані. Ну ніяк вони не можуть вплинути ні на ціни в Україні, ні на електроенергію, ні на курс долара. Ми дійсно трохи торгуємо з Казахстаном, але він не є нашим головним стратегічним партнером” , – запевняє Олександр Охименко.

Дмитро Марунич підтверджує, що ціни на газ в Україні навряд чи зміняться через Казахстан, оскільки країна прив’язана до європейського газового хабу. Експерт також зазначив, що Казахстан не є великим постачальником блакитного палива та інших світових ринках.

Дмитро Марунич зазначає, що Казахстан – це досить великий постачальник нафти та входить до десятки здобувачів чорного золота у світі.

“Якась проблема теоретично може бути і підштовхнути біржові котирування. Хоча ми спостерігаємо, що такого не трапилося. У перспективі, якщо буде зірвано видобуток, це може бути”.

Водночас, Охріменко впевнений, що вплив Казахстану на світовий ринок нафти – мізерний, а видобуток становить менше 4%. Це, на його думку, не зможе вплинути на вартість нафти на світових і тим паче українських біржах.

Найбільших збитків Україні може завдати подорожчання урану, який використовується для створення палива для АЕС.

Казахстан є досить великим добувачем цієї сировини і після старту заворушень уран на світових біржах різко подорожчав на 8%.

Однак і тут панікувати не потрібно, за словами Дмитра Марунича, Україна має довгострокові контракти на постачання цього палива та досить добрі запаси. Тобто ніхто не побіжить купувати паливо за новою ціною, каже експерт.

Якщо події затягнуться на тривалий період, через два роки Україна може відчути проблеми з цінами на паливо для своїх АЕС.

Внаслідок заворушень у Казахстані загинули троє дітей . Вони потрапили під обстріл.

Миротворчий контингент Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) ще залишиться у Казахстані. Таке рішення висловив командувач “миротворців” ОДКБ Андрій Сердюков.

Джерело: Народна Правда
Теги: