Росія перекидає військові гелікоптери до кордону з Україною, – NYT

Росія перекидає військові гелікоптери до кордону з Україною, – NYT
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Російська Федерація перекидає військові гелікоптери до кордону з Україною.

Про це повідомляє газета The New York Times із посиланням на американських чиновників.

У статті наголошується, що такі дії можна розцінювати як ознаку продовження підготовки Росії до нападу на Україну: «Бойові та транспортні вертольоти, поряд із штурмовиками, стануть важливою перевагою Росії, якщо Путін вирішить вторгнутися до України».

Водночас, повідомляється, що чисельність російських військ на кордоні з Україною залишалася незмінною в останні тижні. За оцінкою американської влади, зараз біля кордону з Україною знаходяться 100 тисяч російських військових, а також додаткові ударні літаки.

Американські чиновники заявили, що відносно м’яка зима сповільнила замерзання землі, тому влада Росії зсунула термін можливого нападу на Україну ближче до весни. Джерела видання не виключають, що Путін змушений відкласти наземне вторгнення до лютого, але до відлиги – бруду, який може ускладнити пересування важких транспортних засобів та військового обладнання.

Один із офіційних представників США розповів, що адміністрація президента Джо Байдена залучила метеорологів для ретельного вивчення ймовірної погоди в Україні найближчими тижнями.

Екс-міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський відповів главі МЗС Сергію Лаврову на його заяви про НАТО. Сікорський порівняв Росію із серійним ґвалтівником, якому треба “дати по яйцях”.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров звинуватив США у спробі спровокувати маленьку війну в Україні. За його словами, Вашингтон накачує Україну зброєю, підживлюючи мілітарні настрої.

У ході прес-конференції Путін уперше визнав роль Росії у війні на Донбасі. Він нібито «мусив щось робити» у 2014 році.

Джерело: Народна Правда