У Казахстані наклав на себе руки начальник департаменту поліції, який наказав не стріляти по демонстрантах

У Казахстані наклав на себе руки начальник департаменту поліції, який наказав не стріляти по демонстрантах
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

У Казахстані наклав на себе руки начальник Департаменту поліції Жамбилської області, який напередодні наказав не відкривати вогонь по учасникам заворушень.

Про це пише Orda.kz.

Видання зазначає, що правоохоронці залишили будівлю департаменту поліції в ніч з 5 на 6 січня, коли на управління було здійснено атаку.

Поліцейські на умовах анонімності зізналися, що за відкритих зіткнень ризик зачепити мирних жителів під час перестрілки був занадто високий.

Підлеглі розповідають, що учасники заворушень заздалегідь взяли із собою “болгарки”, за допомогою яких вони розкрили металеві двері до збройової кімнати. Арсенал поліцейських опинився у руках зловмисників.

«У його наказі не було злого наміру, він просто не хотів зайвих жертв серед мирного населення, які швидше за все були б, відкрий ми вогонь, тому що департамент був у центрі міста. Ніхто не знав, що нападники підготувалися наперед», – кажуть підлеглі Сулейменова.

ЗМІ повідомляють, що Сулейманов наклав на себе руки 10 січня. Напередодні проти нього порушили кримінальну справу – за його наказ не стріляти у демонстрантів. Чи загрожував Сулейменову суд за його наказ – ніхто не знає. Але його товариші по службі стверджують, що він вчинив як справжній офіцер і взяв на себе відповідальність за те, що сталося.

Події в Казахстані можуть вплинути на економічну ситуацію в Україні, зокрема вартість палива для атомних електростанцій.

Внаслідок заворушень у Казахстані загинули троє дітей . Вони потрапили під обстріл.

Миротворчий контингент Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) ще залишиться у Казахстані. Таке рішення висловив командувач “миротворців” ОДКБ Андрій Сердюков.

Джерело: Народна Правда
Теги: