Українці після свят відправляють на сміття продукти на суму до 1 млрд грн!

Українці після свят відправляють на сміття продукти на суму до 1 млрд грн!
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Українці у святкові новорічні та різдвяні періоди викидають продукти на суму від 470 млн до 1 млрд гривень. Причина – необдумане споживання – ми купуємо та готуємо більше, ніж можемо з’їсти.

Про це у Facebook пише Центр управління відходами.

Експерти зазначають, що кількість відходів на новорічно-різдвяні свята зростає. Наприклад, у Великій Британії та США на 25-30%. Більшість того, що викидають, становлять харчові відходи. При цьому ця їжа все ще придатна до споживання.

Центр зазначає, що на свята серйозно зростає ризик придбати зайве, приготувати більше. При цьому люди не дбають про правильне зберігання продуктів.

Список порад, які допоможуть зменшити кількість харчових відходів:

  • Перед походом в магазин обов’язково складіть список покупок, щоб зменшити спокусу купити щось зайве, а також перевірте холодильник на наявність потрібних продуктів.
  • Заздалегідь складіть святкове меню – вибирайте легкі страви із сезонних локальних продуктів та обов’язково враховуйте кількість гостей. Якщо чекаєте на батьків або кілька друзів, то не варто готувати на 20 осіб.
  • Зберігайте їжу, що залишилася, в харчових контейнерах в холодильнику і спробуйте трансформувати її в нові страви. Також деякі готові страви можна заморозити, так вони зберігатимуться довше і зможуть порадувати вас пізніше.
  • Накладайте в свою тарілку стільки, скільки зможете з’їсти.
  • Якщо після святкування все ж таки залишилося багато їжі, запропонуйте гостям забрати з собою. Можна упаковувати всім із собою в судочки або віддати бездомним або нужденним людям. Спробуйте знайти місцеві організації, які допомагають таким людям, та запитайте, як можна передати їжу.

Середні ціни на продукти харчування у грудні 2021 року, порівняно з груднем минулого року, зросли 13,3%. Це вище за загальну інфляцію, яка склала 10,0%.

З 1 грудня в Україні змінилися ціни на продукти – найбільше подорожчали фрукти та овочі.

Джерело: Народна Правда