В Україні хочуть запровадити “податок на цукор”: до чого призведе ініціатива щодо просування здорового харчування

В Україні хочуть запровадити “податок на цукор”: до чого призведе ініціатива щодо просування здорового харчування
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В Україні хочуть запровадити податок на газовані напої – “податок на цукор”. На думку депутатів, виробники солодких напоїв після цього перейдуть на здоровіші замінники.

Про це на своєму Telegram каналі пише голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації та медичної допомоги України Михайло Радуцький.

За його словами, у багатьох розвинених країнах такий вид оподаткування допоміг виробників знизити вміст цукру в напоях, а споживачів перейти на здоровіші замінники.

Він також додав, що гроші з податку витрачатимуть на програми лікування та профілактики діабету та зміну шкільного харчування.

Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзін у коментарі “Сегодня” зазначив, що ціна цих товарів незабаром збільшиться, але запровадження податку – аж ніяк не основна причина, а лише один із багатьох факторів:

“Найголовніший фактор, який впливає на зростання ціни – це величезні ціни на енергоносії. Розумієте, щоб зробити будь-яку аграрну переробку необхідні витрати на величезну кількість газу та електроенергії. У силу того, що їхня вартість зростає катастрофічно, зростатимуть і ціни”.

Пензін зазначає, що в іншій ситуації такий вид оподаткування міг би бути доречним. Однак в умовах енергетичної кризи та бізнесу, який ледь одужав після локдаунів, це може посилити ситуацію.

Закон «Про податок на Google» повністю набув чинності 1 січня. Документ, нагадаємо, запроваджує європейські норми та зобов’язує міжнародні інтернет-компанії платити 20% податку на додану вартість (ПДВ) в Україні.

У 2022 році загальна ставка податку на нерухомість збільшиться на 25% (порівняно з 2021 роком).

Джерело: Народна Правда