У США запропонували оголосити Україну країною “НАТО-плюс”: що це дасть

У США запропонували оголосити Україну країною “НАТО-плюс”: що це дасть
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Група республіканських конгресменів має намір внести законопроект, який оголошує Україну країною «НАТО-плюс» та ініціює перевірку доцільності оголошення Росії державою-спонсором тероризму.

Про це пише “Голос Америки”.

“У дипломатії мало шансів на успіх, якщо не підходити до неї з позиції сили”, – заявив провідний республіканець у комітеті Палати представників у міжнародних справах Майкл Маккол, який є головним спонсором законопроекту.

«Володимир Путін повинен взяти до відома, що Конгрес не зазнає відновлення сфери впливу Росії і не допустить відмови від України та інших наших союзників та партнерів щодо НАТО у Центральній та Східній Європі», – додав він.

Законопроект забезпечить Україні військову та дипломатичну підтримку, якої вона потребує, в умовах нарощування російської військової могутності біля її кордонів.

Він також передбачає притягнення президента Росії Володимира Путіна до відповідальності за агресію через негайне запровадження санкцій проти газопроводу «Північний потік – 2», щоб його так і не було введено в експлуатацію.

Законопроект також визначає Україну як країну «НАТО-плюс», щоб забезпечити прискорений розгляд питань щодо продажу деяких американських оборонних товарів та послуг.

Документ відкидає пропозицію Росії про введення мораторію на розгортання в Європі ракет середньої дальності наземного базування та вимагає, щоб США офіційно визначили, чи Росія є державою-спонсором тероризму.

Крім того, він передбачає виділення 155 мільйонів доларів Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода на боротьбу з російською дезінформацією та інформаційними операціями у країнах колишнього СРСР на 2022 рік.

Співавторами законопроекту виступили члени Палати представників Майк Роджерс, Майк Тернер та Еліс Стефанік.

«Цей законопроект суттєво збільшить фінансування постачання летальної допомоги Україні, зокрема протиповітряної та протикорабельної зброї, яка потрібна українцям для стримування Росії. Він також чітко дає зрозуміти, що вимоги Путіна, такі як право вето на вступ країн до НАТО та мораторій на розгортання ракет середньої дальності в Європі неприйнятні та суперечать інтересам національної безпеки США», – заявив конгресмен Роджерс.

За словами Стефаник, «Україна має бути вільною у виборі її майбутнього, у тому числі економічних відносин та відносин у сфері безпеки, не побоюючись відплати з боку Путіна».

Адміністрація президента США Джо Байдена «без зайвого галасу» санкціонувала виділення Україні додаткової військової допомоги у розмірі $200 млн. Сталося це ще наприкінці грудня 2021 року на тлі нарощування військ РФ уздовж українських кордонів.

Напередодні повідомлялося , що США захотіли направити в Україну більше зброї. Видання Axios повідомляло, що група експертів з Росії напередодні переговорів США та Росії у Женеві закликала радника президента США з національної безпеки Джейка Саллівана направити ще більше зброї на Україну. За даними Axios, Салліван провів зустріч у відеоформаті з прихильниками жорсткого курсу щодо Москви, в якій брали участь ті, хто працював при адміністрації колишнього президента США Дональда Трампа.

Джерело: Народна Правда