В Україні у 2022 році запустять іпотеку під 5%: хто зможе її отримати

В Україні у 2022 році запустять іпотеку під 5%: хто зможе її отримати
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Протягом січня-березня 2022 року в Україні планують запустити державну програму “Українська мрія”, яка передбачає іпотеку під 5% річних.

Про це заявив заступник голови офісу президента Ростислав Шурма в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.

Loading...

За його словами, стати учасниками програми зможуть усі, хто отримує офіційні доходи:

“Є сім’я, яка заробляє 20-30 тисяч гривень сукупно. Наше завдання – дати цій сім’ї можливість отримати нову квартиру площею 60-70 кв. м. за щомісячний платіж 10 тис. грн”.

Крім цього, “Українська мрія” передбачає видачу кредитів під 5% для інших цілей, наприклад, для покупки електромобіля.

Планується, що у 2022 році буде видано близько 30 тисяч іпотечних кредитів, а надалі цю кількість планують збільшити до 150 тисяч на рік. За словами представника ВП, бюджетні кошти використовуються лише для старту.

“Далі мають запрацювати монетарні інструменти, тобто коли ліквідність банківського сектора, українського чи західного починає працювати в цих продуктах. В Америці, Китаї чи Європі сума таких кредитів – трильйони доларів на рік”, – зазначив спікер.

В Україні хочуть запровадити податок на газовані напої — податок на цукор. На думку депутатів, виробники солодких напоїв після цього перейдуть на здоровіші замінники.

Закон «Про податок на Google» повністю набув чинності 1 січня. Документ, нагадаємо, запроваджує європейські норми та зобов’язує міжнародні інтернет-компанії платити 20% податку на додану вартість (ПДВ) в Україні.

У 2022 році загальна ставка податку на нерухомість збільшиться на 25% (порівняно з 2021 роком).

Джерело: Народна Правда