На українців чекає удар – ціни на продукти не стримати: прогноз

На українців чекає удар – ціни на продукти не стримати: прогноз
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Інфляційні ризики в Україні посилюються. Крім високих світових цін на продовольство, негативний вплив на інфляцію нададуть ціни на енергоносії та рекордне за десятиліття зростання цін виробників промислової продукції.

Loading...

Про це йдеться уматеріалі “РБК-Україна”.

Зазначимо, інфляція в Україні за підсумком 2021 року становила 10% за затверджених у макропрогнозі 7,3%. Фактично це стало рекордним зростанням споживчих цін із 2017 року, коли інфляція на кінець року була 13,7% (грудень до грудня).

Продукти подорожчали на 13,3%.

Найбільше піднялися ціни на:

  • соняшникова олія – 38,8%,
  • цукор – 28,3%,
  • яйця – 19%,
  • хліб – 18,7%.

Подешевшали лише фрукти – на 10,2%. Алкогольна та тютюнова продукція зросла в ціні майже на 10%.

Експерти констатують, що підстав очікувати на суттєве зниження темпів інфляції зараз немає. Дані світових ринків свідчать про збереження тенденції доволі високих інфляційних ризиків саме на продовольство. З огляду на те, що продукти харчування становлять майже половину споживчого кошика українців, інфляційний удар у новому році може бути досить серйозним.

“Ціна на продукти піде вгору на 10-20%, якщо судити за форвардними контрактами. Зерно, цукор, какао боби – все йде вгору. Це дасть ефект на всі країни, які імпортують інфляцію, а Україна серед них”, – пояснив виданню радник президента України Олег Устенко.

Яйця повільно, але впевнено стають делікатесом , адже їхня ціна вже досягла в середньому 45 гривень (десяток). За останній рік ціни зросли на 11,5%.

В Україні розширили список продуктів , ціни на які регулює держава. До нього, крім хліба, внесли також цукор, гречку, олію, макарони.

Українці у святкові новорічні та різдвяні періоди викидають продукти на суму від 470 млн до 1 млрд гривень. Причина – необдумане споживання – ми купуємо і готуємо більше, ніж можемо з’їсти.

Джерело: Народна Правда