На українців чекає удар – ціни на продукти не стримати: прогноз

На українців чекає удар – ціни на продукти не стримати: прогноз
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Інфляційні ризики в Україні посилюються. Крім високих світових цін на продовольство, негативний вплив на інфляцію нададуть ціни на енергоносії та рекордне за десятиліття зростання цін виробників промислової продукції.

Про це йдеться уматеріалі “РБК-Україна”.

Зазначимо, інфляція в Україні за підсумком 2021 року становила 10% за затверджених у макропрогнозі 7,3%. Фактично це стало рекордним зростанням споживчих цін із 2017 року, коли інфляція на кінець року була 13,7% (грудень до грудня).

Продукти подорожчали на 13,3%.

Найбільше піднялися ціни на:

  • соняшникова олія – 38,8%,
  • цукор – 28,3%,
  • яйця – 19%,
  • хліб – 18,7%.

Подешевшали лише фрукти – на 10,2%. Алкогольна та тютюнова продукція зросла в ціні майже на 10%.

Експерти констатують, що підстав очікувати на суттєве зниження темпів інфляції зараз немає. Дані світових ринків свідчать про збереження тенденції доволі високих інфляційних ризиків саме на продовольство. З огляду на те, що продукти харчування становлять майже половину споживчого кошика українців, інфляційний удар у новому році може бути досить серйозним.

“Ціна на продукти піде вгору на 10-20%, якщо судити за форвардними контрактами. Зерно, цукор, какао боби – все йде вгору. Це дасть ефект на всі країни, які імпортують інфляцію, а Україна серед них”, – пояснив виданню радник президента України Олег Устенко.

Яйця повільно, але впевнено стають делікатесом , адже їхня ціна вже досягла в середньому 45 гривень (десяток). За останній рік ціни зросли на 11,5%.

В Україні розширили список продуктів , ціни на які регулює держава. До нього, крім хліба, внесли також цукор, гречку, олію, макарони.

Українці у святкові новорічні та різдвяні періоди викидають продукти на суму від 470 млн до 1 млрд гривень. Причина – необдумане споживання – ми купуємо і готуємо більше, ніж можемо з’їсти.

Джерело: Народна Правда