Не послухався мати та пішов на фронт: на Донбасі загинув 28-річний захисник України

Не послухався мати та пішов на фронт: на Донбасі загинув 28-річний захисник України
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

На Донбасі загинув 28-річний Віктор Кучеренко – старший солдат 17-ї Криворізької танкової бригади. То була друга ротація бійця, у лютому він уже мав повернутися додому.

Як пише Обозреватель, чоловік загинув 11 січня під час обстрілу під Попасною на Луганщині. У його рідному селі кажуть, що це велика трагедія як для сім’ї, так і для тих людей, які його знали.

Мама Віктора раніше очолювала місцеву сільську раду. Нинішня староста Новолазарівки Раїса Сапожнікова каже, що Віктор був другим сином у сім’ї від другого шлюбу.

“Мама від першого шлюбу теж має сина. Ось вони удвох із братом у 2016 році вирушили на Донбас, бо хотіли захищати Україну. 2017-го повернулися. Віктор улаштувався шахтарем, пропрацював кілька років. А у 2020 році знову вирішив піти на фронт”, – розповідає вона.

Мама вмовляла Віктора не їхати на Донбас знову, наче відчувала лихо. “Вона говорила йому: ти вже там був, відвоював, вистачить. Але він нікого не послухав, нікому нічого не сказав і знову уклав контракт. Також не розповідав і про те, де саме знаходиться. Дзвонив і казав рідним, що все добре, щоб вони не хвилювалися. І ось тепер таке лихо”, – продовжує староста.

Раїса Наумовна згадує, що Вітек (так його називали у селі) після 5-го класу перейшов навчатися до гімназії до сусіднього селища Казанків. Потім закінчив СПТУ за фахом бухгалтер.

“Він був у мене на практиці, коли я працювала бухгалтером у сільраді. Дуже тямущий і талановитий хлопець. У нас якраз була гаряча пора: кінець року, аудит. Все, що я просила його зробити, він одразу виконував. Розумів мене з півслова: йому не потрібно було зайвий раз пояснювати чи нагадувати», – каже староста.

У селі про Віктора говорять як про хорошу і дуже веселу людину – завжди посміхався, жартував, ніколи ні з ким не конфліктував. Про сім’ю теж відгукуються позитивно. Його вітчим хоч і хворіє, але займається бджільництвом, сім’я має господарство.

Не послухався мати та пішов на фронт: на Донбасі загинув 28-річний захисник України

На Донбасі розпочато заходи тижня бойової та мобілізаційної готовності. Також відпрацьовуються питання доукомплектування військових частин.

Посол України у Німеччині Андрій Мельник заявив, що Берлін має продати Києву оборонне озброєння. За його словами, Німеччина має моральну відповідальність за майбутнє України. Водночас США захотіли направити в Україну більше зброї.

 

Джерело: Народна Правда