Рекордне споживання: МОЗ почало стежити, як лікарі виписують антибіотики

Рекордне споживання: МОЗ почало стежити, як лікарі виписують антибіотики
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

З 1 січня заклади охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу, почали облік загального споживання антимікробних препаратів – всього 29 лікарських засобів.

Loading...

Як повідомляє Міністерство охорони здоров’я, це дозволить побачити, скільки антибіотиків (і яких саме) призначають лікарі пацієнтам у стаціонарних відділеннях, та оцінити виправданість таких призначень, забезпечити контроль за внутрішньолікарняними інфекціями та зменшити термін перебування пацієнтів на стаціонарному лікуванні.

У відомстві також зазначили, що в країні продовжується поетапна підготовка до впровадження відпустки лікарських засобів за електронними рецептами. Як відомо, з квітня 2022 року антибіотики продаватимуть лише за електронними рецептами.

Для отримання препарату передбачено наступний алгоритм:

  • пацієнт звертається до свого лікаря;
  • лікар виписує рецепт у електронній системі охорони здоров’я (ЄСОЗ);
  • також лікар надає пацієнту номер рецепту та інформацію про лікарський засіб;
  • далі пацієнту слід звернутися до аптечного закладу, підключеного до ЕСОЗ, та повідомити номер рецепту;
  • фармацевт за цим номером побачить, що саме призначив лікар і зможе випустити ліки.

“Це все – механізми дієвого контролю обігу й відпуску антибіотиків. Адже неправильне і надлишкове вживання протимікробних препаратів (зокрема антибіотиків) призводить до розвитку широкої резистентності – механізму, що знижує їхню ефективність. Бактерії стають стійкими до деяких ліків, і це поступово ускладнює або унеможливлює протидію інфекціям. Скільки антимікробних препаратів споживають українці точно невідомо, проте є аналіз трендів. Відповідно до нього у 2020 році загальний обсяг усіх продажів і закупівель таких препаратів перевищив 6,4 млрд грн. Це на 40% більше ніж у 2018 році. Зросли й об’єми продажів таких препаратів в аптеках: із 3,26 млрд грн у 2018 році до 4,36 млрд грн – у 2020”, – йдеться у повідомленні.

Вартість парацетамолу, який є одним з основних активних фармацевтичних інгредієнтів, зросла більш ніж удвічі порівняно з цінами на початок пандемії COVID-19. Подорожчання торкнулося всіх країн світу через залежність від експорту з Індії та Китаю.

У Британії схвалили застосування противірусної пігулки Pfizer від Covid-19. Сьогодні в країні фіксують антирекорди за кількістю заражень на тлі швидкого розповсюдження нового штаму “Омікрон”.

Джерело: Народна Правда