Швеція посилює патрулювання на острові Готланд через напругу між РФ і НАТО

Швеція посилює патрулювання на острові Готланд через напругу між РФ і НАТО
Автор Желізняк Олександр в Новини

Шведські військові активізували свою діяльність на острові Готланд в Балтійському морі через напруженість між Росією і НАТО. З 13 січня на сотрові працюватимуть патрулі для контролю обстановки.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

“Військові Швеції заявили в четвер, що вони нарощують свою активність на острові Готланд в Балтійському морі через зростання напруженості між НАТО і Росією через Україну. Москва налякала Захід, зосередивши війська біля України, викликавши побоювання, що вона розглядає можливість вторгнення”, – пише видання.

При цьому ЗМІ уточнює, що Готланд, найбільший острів Швеції. Він має стратегічне значення, тому що розташований приблизно в 330 кілометрах від Калінінграда, де розташована штаб-квартира Балтійського флоту РФ. У 2019 році Швеція розмістила на острові оновлену систему протиракетної оборони “земля-повітря”.

“З сьогоднішнього дня у нас будуть патрулі, які будуть видні в певних місцях, в тому числі в місті Вісбю”, – заявив представник готландського полку Томас Ангшаммар.

Нагадаємо, відносини між Росією і НАТО сьогодні знаходяться на критично низькому рівні. Альянс нібито відкидає пропозиції щодо деескалації.

При цьому генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг раніше заявляв, що Швеція і Фінляндія можуть швидко приєднатися до Альянсу, так як ці країни відповідають оборонним стандартам НАТО. За його словами, для цього необхідне політичне рішення.

Джерело: Народна Правда