В Україні серйозно дорожчає популярне жарознижувальне: причина

В Україні серйозно дорожчає популярне жарознижувальне: причина
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Вартість парацетамолу , який є одним з основних активних фармацевтичних інгредієнтів, зросла більш ніж удвічі порівняно з цінами на початок пандемії COVID-19. Подорожчання торкнулося всіх країн світу через залежність від експорту з Індії та Китаю.

Loading...

Про це повідомляють “Факти”.

Експерти прогнозують, що подорожчати насамперед можуть поширені ліки із вмістом парацетамолу, які використовують для лікування сезонних вірусів. Підскочать у ціні також і популярні знеболювальні.

За даними Французької національної фармацевтичної академії, ЄС імпортує 80% активних фармацевтичних інгредієнтів для своїх виробництв із Індії та Китаю. Водночас, за оцінками Британського регулятора лікарських засобів, китайські підприємства виробляють близько 40% активних фармацевтичних інгредієнтів, що використовуються у всьому світі.

У такій ситуації цілком закономірно, що криза виробництва в Китаї та Індії вплинула на фармацевтичні виробництва по всій планеті. За даними Індійської асоціації фармвиробників (IDMA), вартість діючих речовин зросла цього року на 15-130%. Причому саме парацетамол подорожчав найбільше.

Зокрема це помітили і покупці в українських аптеках. За інформацією Державної служби статистики України, у листопаді 2021 року знеболювальні та жарознижувальні препарати українського виробництва коштували на 16,6% дорожче, ніж того ж місяця 2020 року. Не обійшла криза і імпортні лікарські засоби — їхня ціна зросла на 4,4%. При цьому різкий стрибок стався восени — з жовтня до листопада минулого року ціни на вітчизняні та іноземні препарати підвищилися на 3% та 2% відповідно.

У IDMA ситуацію називають серйозною, оскільки парацетамол, зокрема, рекомендований для терапії пацієнтів із ковідом. Потреба у препараті у світі з 2020 року залишається стабільно високою. Нестачу парацетамолу вже фіксують у Великій Британії.

Криза була викликана порушенням ланцюжків поставок через пандемію та зниження обсягів виробництва в Китаї. До речі, Індія теж одержує від Піднебесної 85% фармацевтичних інгредієнтів.

Виробництво у другій найбільшій економіці світу скоротилося через зростання вартості електроенергії, а також закриття низки підприємств у зв’язку з посиленням екологічних норм.

У Британії схвалили застосування противірусної пігулки Pfizer від Covid-19. Сьогодні в країні фіксують антирекорди за кількістю заражень на тлі швидкого розповсюдження нового штаму “Омікрон”.

Джерело: Народна Правда