“Мобілізуємо всі ресурси, щоб допомогти”: у ЄС прокоментували кібератаку на Україну

”Мобілізуємо всі ресурси, щоб допомогти”: у ЄС прокоментували кібератаку на Україну
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Європейський союз має намір мобілізувати всі ресурси, щоб допомогти Україні впоратися із потужною кібератакою.

Таку заяву зробив голова європейської дипломатії Жозеп Борель, пише Reuters.

За його словами, кібератака покликана залякати населення:

“Ми збираємося мобілізувати всі наші ресурси, щоб допомогти Україні впоратися з цією кібератакою. На жаль, ми знали, що це може статися”.

“Важко сказати (хто за цим стоїть, – ред.). Я не можу нікого звинувачувати, тому що у мене немає доказів, але ми можемо уявити”, – додав Боррель.

У ніч із 13 на 14 січня було здійснено хакерську атаку на низку урядових сайтів, у тому числі МЗС, МОН, ДСНС, портал “Дія”. На головній сторінці цих сайтів було розміщено повідомлення провокаційного характеру:

«Усі дані на комп’ютері знищуються, це неможливо відновити. Вся інформація про вас стала публічною, бійтеся та чекайте гіршого. Це вам за ваше минуле, сьогодення та майбутнє. За Волинь, ОУН-УПА, Галичину, Полісся та за історичні землі».

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації, а також Міністерство цифрової інформації заявили , що контент сайтів при цьому змінено не було, і витоку персональних даних не сталося. Мобільний додаток Дія працює у штатному режимі, а портал тимчасово вимкнено.

Шахраї вкрали у мешканки Львова цифрову особу та набрали на її ім’я багато позик. Жінка дізналася про кредити в кілька тисяч гривень завдяки повідомленням у додатку «Дія».

Джерело: Народна Правда