Російській армії не вистачить вантажівок, щоб швидко захопити Україну, – Forbes

Російській армії не вистачить вантажівок, щоб швидко захопити Україну, – Forbes
Автор Желізняк Олександр в Новини

Одне з найслабших місць російської армії – логістика. У Збройних силах РФ не вистачає вантажівок для перекидання військових, боєприпасів і техніки до лінії фронту, тому швидко захопити Україну Росія в разі вторгнення не зможе.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на видання Forbes.

Як розповів виданню підполковник Армії США Алекс Вершинін, російська армія відчуває нестачу у вантажівках для транспортування на відстань до 145 кілометрів. Тому перекидання військових в Росії переважно здійснюється залізничним транспортом.

При цьому, зазначив Вершинін, Залізничні станції знаходяться далеко від лінії фронту. Тому потрібні вантажівки, яких у російської армії не вистачає.

За його словами, російська армія має у своєму розпорядженні 10 бригад матеріально-технічного забезпечення (МТО). Кожна з них у своєму складі має близько 400 вантажівок. Навіть якщо мобілізувати всі підрозділи МТО Збройних сил Росії, то машин все одно не вистачить.

Як приклад Вершинін навів забезпечення боєприпасами систем залпового вогню. Він зазначив, що одне військове з’єднання може мати у своєму розпорядженні від 56 до 90 установок РСЗВ. Тільки для одного залпу установки буде потрібно вантажівка зі снарядами. Тобто, якщо одне з’єднання вирішить зробити один залп йому буде потрібно від 56 до 90 машин одночасно.

Експерт припускає, що російське командування може вирішити доставляти спорядження і боєприпаси вертольотами або цивільним автотранспортом. Однак, на його думку, цього також буде недостатньо.

Наприкінці автори статті підкреслюють, що командуванню Збройних сил України слід врахувати цей недолік у логістиці російської армії. У разі вторгнення Росії вони рекомендують українським військовим розглядати такі “нудні”, за їхніми словами, цілі, як вантажівки росіян.

Нагадаємо, за даними української розвідки, Росія почала перевірку боєготовності своїх військ на окупованій території Донбасу.

Джерело: Народна Правда