ЦРУ готує українських військових до вторгнення Росії, – Yahoo News

ЦРУ готує українських військових до вторгнення Росії, – Yahoo News
Автор Желізняк Олександр в Новини

Центральне розвідувальне управління (ЦРУ) США курирує секретну програму навчання бійців українських Сил спеціальних операцій (ССО) та інших спецпідрозділів. Вони здатні зіграти вирішальну роль при відображенні вторгнення Росії в Україну.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на кореспондента Yahoo News з національної безпеки Зака Дорфмана.

За його словами, про секретну програму підготовки бійців українського спецназу розповіли джерела серед колишніх співробітників розвідки і національної безпеки США. Співрозмовники журналіста відзначили, що її реалізація почалася в 2015 році. Навчання проходить на закритому об’єкті на півдні Сполучених Штатів.

Програму запустила адміністрація експрезидента США Барака Обами, а при Дональді Трампі її розширили. При чинному главі держави Джо Байдені програму доповнили.

Джерела Дорфмана вважають, що навчені ЦРУ підрозділи українського спецназу можуть зіграти вирішальну роль у разі вторгнення Росії в Україну.

Як повідомили джерела журналіста, в 2015 році співробітники ЦРУ почали виїжджати в зону операції Об’єднаних сил (ООС) для консультації та навчання українських військових. Вони включали в себе:

поводження з вогнепальною зброєю; способи маскування; орієнтування на місцевості; прикриття і переміщення; розвідку і ряд інших елементів.

За словами одного зі співрозмовників, навчання включало в себе елементи тактичних дій, які повинні зміцнити здатність України у відбитті агресії Росії.

Нагадаємо, за даними української розвідки, Росія почала перевірку боєготовності своїх військ на окупованій території Донбасу.

Зазначимо, напередодні в Росії оголосили раптову перевірку бойової готовності армії.

Як повідомляло РБК-Україна, радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що американська розвідка не вважає, що Росія зважилася на масштабне вторгнення в Україну.

Джерело: Народна Правда