Абонплата за газ зросла: причина та хто може не платити

Абонплата за газ зросла: причина та хто може не платити
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Зростання оплати послуги за розподіл газу пов’язане із затвердженням нових тарифів з 1 січня.

Газправда пише , що в середньому по Україні доставка газу подорожчала на 3,9%.

Для кожного облгазу розмір тарифу визначається індивідуально. Він залежить від регіону, кількості споживачів та розміру витрат, необхідних для роботи системи.

Сума платіжки за доставку газу залежить від обсягів спожитого палива. За основу береться обсяг використаного газу за попередній період, який поділяється на 12 та множиться на тариф місцевого облгазу.

Суму можна зменшити. Наприклад, якщо споживач не користується газовим котлом, то йому слід звернутися до облгазу із заявою про відключення газового котла та змінити категорію споживання у договорі про розподіл газу.

Ця зміна вплине на нарахування за розподіл лише на майбутні періоди (тобто з 1 січня наступного року).

Плата за розподіл газу не нараховується тим домогосподарствам, які офіційно не постачають газ, про що складено відповідний акт.

У такому разі газова труба має бути опломбована. Також має бути розірвано договір щодо розподілу газу.

Якщо споживач не бажає платити за розподіл газу, йому необхідно звернутися до свого оператора ГТС та написати заяву про припинення постачання газу із розірванням договору.

За необхідності відновлення газопостачання доведеться здійснити оплату за його підключення.

У компанії «Нафтогаз України» розповіли , як споживачі можуть отримати знижку на оплату.

З 1 січня 2022 року зміниться лише частина комунальних тарифів для населення. Інші будуть заморожені до кінця опалювального сезону за рахунок дотацій з державного та місцевого бюджетів, а також коштів державних компаній.

Як повідомлялося раніше, нарахування за житлово-комунальні послуги з урахуванням електроенергії у жовтні 2021 року становили 16,4 млрд грн. Розмір платіжки за комуналку зріс на 49,0%.

Джерело: Народна Правда
Теги: