У ДБР пояснили, чому не вручили Порошенку повістку, а прикордонники запевняють, що не перешкоджали його поверненню

У ДБР пояснили, чому не вручили Порошенку повістку, а прикордонники запевняють, що не перешкоджали його поверненню Фото: "Державна прикордонна служба України"
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

У Державному бюро розслідувань заявили, що в аеропорту спробували вручити процесуальні документи колишньому президентові Петру Порошенку. Той їх не взяв.

Про те, що сталося під час брифінгу, повідомила радник з комунікацій ДБР Тетяна Сап’ян.

Вона підтвердила, що співробітники ДБР намагалися вручити процесуальні документи, а саме повістку до суду.

Сап’ян уточнила, що Порошенко відмовився від їх отримання, а особи, які супроводжували політика, чинили опір правоохоронцям. За її словами, захисники Порошенка заявили, що отримають документи після проходження паспортного контролю, але потім “штучно створили штовханину і втекли”.

У свою чергу Державна прикордонна служба запевняє, що прикордонники не перешкоджали поверненню Порошенка до України.

Як йдеться у повідомленні прес-служби:

“Під час перетину державного кордону Петром Порошенком прикордонники чітко дотримувалися норм законодавства…Під час заходів контролю про прибуття Петра Порошенка в Україну прикордонники повідомили представників правоохоронних органів. Прикордонники також фіксували маніпуляції від окремих осіб, що, начебто, дану особу намагаються не пропустити в Україну”.

Нагадаємо, виконуючий обов’язки генерального прокурора Олексій Симоненко 20 грудня 2021 року підписав повідомлення про підозру колишньому президенту Петру Порошенку у справі про постачання вугілля з тимчасово окупованих територій. За даними ГБР, Петро Порошенко підозрюється в тому, що «діючи за попередньою змовою групою осіб, зокрема, із представників вищого керівництва Російської Федерації, сприяв діяльності терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР». Політика викликали на допит 23 грудня, проте він на нього не з’явився, оскільки перебував у закордонному відрядженні.

17 січня Порошенко повернувся до України. Літак із політиком приземлився в аеропорту “Київ”, там у нього забрали паспорт на паспортному контролі. Документ швидко повернули. На 11 годину в Печерському суді міста Києва призначено розгляд справи про держзраду.

Тим часом, біля будівлі Печерського суду в Києві зібралося понад сотня активістів , які чекають на приїзд п’ятого президента Петра Порошенка.

Джерело: Народна Правда