Військовий облік для жінок: у Міноборони повідомили про зміни

Військовий облік для жінок: у Міноборони повідомили про зміни
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Наказ Міністерства оборони про взяття жінок на військовий облік не означає, що представницям слабкої статі треба йти до центрів комплектування прямо зараз.

Про це у Facebook написала заступник міністра оборони Ганна Маляр.

“Прямо зараз не потрібно жінкам йти до територіальних центрів комплектування (колишні військкомати).
Протягом 2022 року триватиме перехідний період. Наразі ведеться робота зі спрощення порядку постановки на облік, вивчається питання пріоритетності професій родинних військово-облікових спеціальностей. Будуть зміни, про які Міноборони обов’язково повідомить”, – йдеться у повідомленні.

Вона також додала, що штрафів у 2022 році не буде: “Наразі це питання також вивчається на предмет можливих змін. Також опрацьовується питання спрощення всіх процедур постановки на облік – як чоловіків, так і жінок. які можна перекласти в онлайн”.

В Україні планується запровадити перехідну норму для жінок, яких поставлять на військовий облік. На першому етапі примусових військових зборів не буде.

Для того, щоб звернутися у військкомат і стати на військовий облік, у жінок є цілий рік. Адже процес виконання закону та постановки на військовий облік продовжуватиметься протягом 2022 року.

Джерело: Народна Правда